ZIMNÝ MAN DAY POD CHOPKOM

Dodávkové vozidlá

ZIMNÝ MAN DAY POD CHOPKOM

Prvý tohoročný MAN DAY sa konal 13. februára v Jasnej. Tradičné podujatie spoločnosti MAN Truck & Bus Slovakia prebehlo tentoraz netradične priamo v centre najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska. Témou dňa bol nový van MAN TGE, ktorý sa pod Chopkom veľmi úspešne predstavil aj laickej verejnosti.

Dobré veci sa nerodia vždy ľahko. Večer pred dňom D sa totiž hore Demänovskou dolinou musel dostať ťahač s návesom, ktorý potom poslúžil ako mobilné pódium pri prezentácii nového modelového radu TGE. Kľúčovú zákrutu a stúpanie na úseku Záhradky – Vrbické pleso by MAN TGX 18.460 4×2 po suchej ceste zvládol v pohode, lenže snežilo. Na poslednom kilometri dostali slovo reťaze a keďže organizátori podujatia nenechali nič na náhodu, v záverečnom kopci bol pripravený pomôcť ešte aj traktor. Absolvovať cieľovú rovinku a zacúvať so 16,5-metrovou súpravou na určené miesto bola potom už len rutinná záležitosť. Každopádne je vysoko pravdepodobné, že toto bol prvý ťahač s návesom, ktorý sa v zime vyšplhal do Centra Jasná.

Centrom akcie MAN Day 2019 sa od rána až do poslednej jazdy stal pľac pred klubom Happy End neďaleko spodnej stanice sedačky Biela púť. Skupiny lyžiarov prechádzajúce okolo mali rovno na očiach päticu vystavených dodávkových vozidiel z modelového radu MAN TGE, ktoré reprezentovali iba zlomok zo širokej ponuky verzií. Pod Chopkom však určite nemohli chýbať varianty s pohonom 4×4 – ideálna konfigurácia pre prácu alebo kyvadlovú prepravu hostí v horských strediskách, špeciálne v zimných podmienkach. Expozíciu doplnil veľkoobjemový van a pozornosť priťahovali aj sedemmiestne verzie TGE s dvojitou kabínou pre pracovné tímy.

Pochopiteľne, že všetko sa točilo okolo novinky MAN na našich cestách vrátane výzvy ZOBER HO NA KOPEC! Tak totiž znelo motto akcie, ktoré nabádalo lyžiarov, aby sa zapojili do jednoduchej súťaže. „Zober model TGE na kopec, postuj #MANmaVAN, potom nám ukáž fotku a vyhraj super ceny od MAN!“

Mnohí z návštevníkov Jasnej radi prijali pozvanie zasúťažiť si, ochutnať čerstvé bagetky či posilniť sa energetickým nápojom s „portrétom“ novej dodávky TGE. Rodiny s deťmi sa pretekali na boboch – motor suplovali oteckovia alebo mamičky, odmenou boli mini modely vanu TGE aj množstvo rôznych značkových darčekov. Moderátor podujatia Slávo Jurko dokázal osloviť, zaujať, pobaviť i rozosmiať nielen našincov, ale tiež návštevníkov zo zahraničia, medzi ktorými boli Angličania aj mládenec z Walesu, Dáni, Austrálčan, no a samozrejme priaznivci lyžovania z Poľska a Čiech. Pred Happy Endom to v stredu trinásteho februára proste žilo.

Resumé podujatia spravil Ing. Michal Jedlička, ktorý zodpovedá za marketing a komunikáciu firmy MAN Truck & Bus Slovakia: „Cieľom akcie MAN DAY, ktorú usporadúvame tradične každý rok, bolo predstaviť širokej verejnosti náš modelový rad TGE. Mnohí potenciálni zákazníci ho totiž s našou značkou nespájajú, nakoľko MAN stále vnímajú ako značku truckov. Tento cieľ sa nám podarilo naplniť a už teraz sa tešíme na najbližšie stretnutie s priaznivcami značky MAN, ktoré by malo byt počas pretekov ťahačov na okruhu v Orechovej Potôni.“