ZÁKAZNÍK AŽ Z NOVÉHO ZÉLANDU

Nákladné vozidlá

ZÁKAZNÍK AŽ Z NOVÉHO ZÉLANDU

Po najnovšom kontrakte na 36 nových vozidiel MAN má dnes novozélandská dopravná firma TIL Logistics najväčšiu flotilu tejto značky v Oceánii. Tvorí ju približne 200 truckov MAN.

Dopravná firma TIL Logistics Ltd z Nového Zélandu, ktorá má sídlo v meste New Plymouth, využíva 36 nových vozidiel MAN TGS Euro 5 s kabínou M a TGX (kabína XL) na rozličné úlohy. Jednou z nich je preprava minerálneho oleja. Celková hmotnosť ťažného vozidla a prívesu dosahuje 50 ton, maximálna dĺžka takejto súpravy je 23 metrov. Štvornápravové ťažné vozidlo MAN TGS 35.540 8×4 BL s cisternovou nadstavbou prepraví 20 000 litrov nafty a ďalších 30 000 litrov na prívese.

„Naši vodiči majú tieto trucky radi, veľkým plusom je ekonomická spotreba paliva a veľa ľudí mi povedalo, že vozidlá vyzerajú vynikajúco, čo je, samozrejme, veľmi pozitívne z hľadiska imidžu našej spoločnosti,“ povedal Jim Ramsay, výkonný riaditeľ TIL Logistics Ltd.

„Vedeli sme, že pre zákazníka boli dôležité charakteristické črty ako bezpečnosť a vyspelé technológie, rovnako aj spoľahlivosť, ekonomická prevádzka a nízke celkové náklady počas životnosti vozidla,“ poznamenal na základe dlhoročných vzťahov s dopravcom Dean Hovered zo spoločnosti Penske New Zealand.

V januári 2018 firma Penske Commercial Vehicles oznámila nový rekord na austrálskom trhu úžitkových vozidiel – 109 predaných truckov MAN.