Vianočný kamión MAN

Nákladné vozidlá

Vianočný kamión MAN

Už po štrnásty raz spoločnosť MAN Truck & Bus pomáha Santa Clausovi a vyslala na vianočné turné svoj kamión naložený darčekmi. Ťahač TGX XXL 18.500 s návesom v sviatočnom šate bude až do 21. decembra navštevovať škôlky a jasle, školy aj zariadenia pre hendikepovaných ľudí.

Učni zo vzdelávacieho strediska MAN premenili červený ťahač TGX XXL 18.500 aj pripojený náves na tradičný vianočný truck. Pracovali na ňom niekoľko týždňov, pričom prejavili veľkú zručnosť a zmysel pre detail. Na svetelnú výzdobu použili 240 metrov LED reťazí, ktoré pripevnili na súpravu pomocou vyše 300 upínacích pások a vytvorili červený „záprah“, ktorý žiari a ligoce sa. Vďaka špeciálnemu podsvieteniu dostalo vianočný jas aj logo MAN na maske chladiča. Aby truck mohol byť na svojom turné neustále rozžatý, v návese sa vezú batérie, ktoré počas jazdy dobíja motor ťahača TGX s výkonom 500 k. To garantuje sedem hodín čisto elektrického napájania vianočného osvetlenia. Sviatočnú náladu umocňuje motív so Santa Clausom, ktorý zdobí náves (obraz má plochu takmer 83 m2) a už zďaleka ohlasuje, že prichádza špeciálny truck.

Aby vianočný kamión MAN počas Adventu dorazil do cieľa vždy bezpečne a načas aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach, ťahač TGX je vybavený pripojiteľným pohonom kolies prednej nápravy MAN HydroDrive. Jednoduchým použitím tlačidla sa tak môže zmeniť na vozidlo s pohonom všetkých kolies, ktoré nedokáže zastaviť ani sneh a ľad.

Na konci novembra učni z MAN hrdo odovzdali „záprah“ Santa Clausa jeho pomocníkom a pomocníčkam – dobrovoľníkom z radov zamestnancov MAN, ktorí s ním jazdia a navštevujú vybrané zriadenia sociálnych služieb pre deti a hendikepovaných ľudí, ale tiež vianočné trhy po celom Bavorsku. Vianočný truck ukončí svoje turné 21. decembra.

Samozrejme, že veľký kamión vezie ako prekvapenie pre deti aj náležitý náklad: čokoládu a malý darček pre každého. „Radosť detí a ich žiariace očká, keď vidia vianočný truck, to je pre nás najkrajší vianočný darček!“ vyznal sa Stefan Kaserer z oddelenia marketingu v MAN, ktorý turné vianočného kamiónu organizuje.