V ríši (autobusových) snov

Produkty na mieru

V ríši (autobusových) snov

V stredisku MAN Bus Modification Center vyrobili pre dopravcu Happyday Hanke špeciálny lôžkový autobus určený na umelecké turné. V prestavanom autokare NEOPLAN Skyliner môžu umelci nielen komfortne cestovať na svoje vystúpenia, ale na hornom podlaží sa dá aj pohodlne nocovať.

Biely poschodový zájazdový autobus pôsobí zvonka ako štandardný NEOPLAN Skyliner – ak nepočítame osvetlenie LED. Tento prvý dojem sa však zmení, keď vstúpite do interiéru najnovšieho prírastku vo vozidlovom parku firmy Happyday Hanke Nightlinerservice: štyri stolíky na „prízemí“ vytvárajú priestor pre družnú atmosféru počas jazdy a kuchynka s keramickou sporákovou doskou Ceran je zasa prísľubom vyberanej stravy. Na toalete je integrovaná sprcha so 63-litrovou nádržou. Kto vystúpi po schodoch, ocitne sa medzi lôžkami, ktoré sú namontované na bočné steny v dvoch radoch nad sebou. Takže v Skylineri môže naraz poležiačky odpočívať až 20 pasažierov, 18 z nich na poschodových posteliach a dvaja v zadnom salóniku, ktorý sa dá jednoducho prestavať na dvojité lôžko. Vodičovo lôžko sa vyklápa z predného schodiska.

Na hornom podlaží sa nachádza 18 spacích kójí a v zadnej časti je salónik, ktorý možno jednoducho prestavať na dvojité lôžko.

Pozornosť si zaslúži fakt, že v MAN Bus Modification Center pri výrobe využili modulárny systém a na inštalovanie zvláštnej výbavy si vystačili s možnosťami štandardných upevňovacích koľají. Vďaka tomu sa vnútorné zariadenie dá podľa potreby prestavať alebo demontovať a interiér vrátiť do pôvodnej podoby.

Autobusový dopravca Happyday Hanke nasadzuje tento NEOPLAN napríklad na turné hudobných skupín. O správnu náladu už na palube sa stará Hi-Fi zariadenie a tiež multimediálny systém s niekoľkými monitormi. Nemôžu chýbať elektrické zásuvky pri sedadlách a lôžkach ani chladničky na obidvoch podlažiach. Dvojzónová klimatizácia umiestnená v zadnej časti vozidla umožňuje individuálne nastavenie pre dolnú i hornú časť interiéru, v chladných dňoch garantuje príjemnú teplotu elektrické vykurovanie s dvomi ventilátormi kúrenia v oblasti nástupu.

Pre maximálnu bezpečnosť cestujúcich je v modeli Skyliner integrovaný celý rad asistenčných systémov, okrem iného aj asistent núdzového brzdenia EBA, ESP, asistent jazdy v pruhoch LGS, ale tiež elektronicky riadené odpruženie MAN Comfort Drive Suspension (CDS). Takže tento výnimočný poschodový autokar je skvele vybavený pre putovanie krížom-krážom po celej Európe.