TRADIČNÝ VIANOČNÝ KAMIÓN ROZDÁVA ÚSMEV AJ DARY

Nákladné vozidlá

TRADIČNÝ VIANOČNÝ KAMIÓN ROZDÁVA ÚSMEV AJ DARY

Každý rok v decembri spoločnosť MAN Truck & Bus už tradične pomáha Mikulášovi. Tento rok vianočný kamión MAN vyrazil prvýkrát aj na naše cesty a priviezol radosť ohrozeným rodinám na východnom Slovensku.

Vianočný kamión, ktorý v predstihu už stredu 8. decembra vyrazil z nášho hlavného mesta na charitatívnu akciu do Prešova, vyzerá naozaj skvele! A tak nečudo, že šoféri nákladných vozidiel aj vodiči osobných áut ho spontánne zdravili po celej trase: Blikali, zatrúbili a počas prestávok na čerpacích staniciach si ľudia kamión fotili alebo si s ním robili „selfíčka“. A presne toto bol zámer – priniesť pred Vianocami na cesty úsmevy a dobrú náladu.

Ťahač TGX 18.510 zo série Individual spolu s návesom obliekli do sviatočného šatu v servise bratislavského MAN Truck & Bus Centra. Žiariacu výzdobu tvorí 150 metrov LED pások, v ktorých je zaliatych okolo 4500 maličkých svetielok. Náš elektrikár na tom pracoval priebežne jeden a pol týždňa, pričom prejavil veľkú zručnosť a zmysel pre detail. Vďaka špeciálnemu podsvieteniu dostalo vianočný jas aj logo MAN na maske chladiča. Aby truck mohol byť počas svojho turné neustále rozžatý, v kabíne za sedadlami sa vezú batérie. Sviatočnú náladu umocňuje adventný kalendár na obidvoch stranách návesu Schwarzmüller, ktorý už zďaleka ohlasuje, že prichádza vskutku špeciálny truck.

Partnerstvo pre dobrú vec

Programy Spoločnosti Úsmev ako dar sa aj v tejto náročnej dobe zameriavajú na skutočné akútne potreby ohrozených rodín na Slovensku. Východné Slovensko je historicky chudobnejšie ako ostatná časť našej krajiny. Naplno sa to prejavilo v období takmer dvojročnej pandémie.

„Mnoho rodín sa trasie v základoch, reálne prichádzajú o prácu, o svoje bývanie. Boja sa, že sa nedokážu dostatočne postarať o svoje deti, že im nedokážu zabezpečiť základné životné potreby – bývanie, zdravie a primerané vzdelanie. Vtedy nastupuje pocit beznádeje, úzkostné poruchy, depresie. Kríza sa tak ešte viac prehlbuje a rodiny sa dostávajú do situácie, keď im hrozí vyňatie dieťaťa. Systematicky pomáhame rodinám, aby mali s deťmi naplnené základné životné potreby, povzbudzujeme ich a snažíme sa im ukázať, že každá situácia má východisko,“ povedal Jozef „Jogo“  Mikloško, predseda spoločnosti Úsmev ako dar.

Preto sa aj spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia rozhodla osloviť organizáciu Úsmev ako dar a ponúkla partnerstvo, ktoré by čo najviac eliminovalo spomenuté náročné životné situácie. „Sme radi, že pred niekoľkými dňami sme práve na východnom Slovensku otvorili náš druhý vlastný servis. Pre značku MAN to znamená ďalší významný krok v rámci zdokonaľovania služieb a servisnej siete. No o svoj úspech sa chceme podeliť. Tak ako hodláme podporiť našich zákazníkov v tomto regióne, rovnako chceme dať tým najohrozenejším – deťom a mládeži – šancu žiť plnohodnotnejší život. Preto sme sa rozhodli hneď na začiatku našej spolupráce s organizáciou Úsmev ako dar podporiť tri konkrétne rodiny v ich náročnej životnej situácii,“ povedal Jan Kohlmeier, generálny riaditeľ a konateľ MAN Truck & Bus Slovakia.

Vo štvrtok 9. decembra 2021 podvečer unikátny vianočný „lev“ spoločnosti MAN priniesol trom rodinám z východného Slovenska dary, ktoré zmiernia ich ťažkú situáciu – venoval im potrebné zdroje na úhradu bývania, zdravotnej starostlivosti a PC techniky k dištančnému vzdelávaniu.

„Samozrejme, pôvodne sme mali naplánovaný pestrejší program zameraný najmä na deti, lenže lockdown oklieštil naše plány. A tak som veľmi rád, že sa nám v rámci aktuálnych obmedzení podarilo zorganizovať aspoň túto akciu v Prešove. Vianočný kamión bude v najbližších dňoch vystavený vo Zvolene a o dva týždne ho uvidia účastníci oficiálneho otvorenia nového závodu MAN na výrobu komponentov v Bánovciach nad Bebravou,“ doplnil informácie Ing. Radoslav Jurča, konateľ MAN Truck & Bus Slovakia.

Obaja partneri si želajú, aby ich spolupráca úspešne pokračovala aj v budúcnosti.