TÍMOVÝ SKYLINER KLUBU BENFICA LISABON

Autobusy

TÍMOVÝ SKYLINER KLUBU BENFICA LISABON

Futbalový tím Sport Lisboa e Benfica začal sezónu s luxusnou akvizíciou na poslednú chvíľu – cestovať na zápasy bude úplne novým autokarom NEOPLAN Skyliner.

Maximálna efektívnosť a výnimočný výkon. To sa očakáva od každého člena futbalového mužstva, ako je Benfica Lisabon a nový autokar NEOPLAN Skyliner kompletne spĺňa tieto požiadavky. Okrem toho však ponúka výborné pohodlie a niekoľko riešení, vďaka ktorým si družstvo i realizačný tím na cestách oddýchne aj sa zabaví.

S ohľadom na všetky potreby mužstva klubový Skyliner upravili v MAN Bus Modification Center, kde odborníci nové vozidlo vybavili vskutku inovatívne. Na spodnom poschodí je konferenčná miestnosť so stolom a 16 pohodlnými sedadlami – ideálne prostredie na upresnenie stratégie pred každým zápasom. Nachádza sa tam aj kuchyňa vybavená zariadením najvyššej kvality, napríklad chladničkou a sklo-keramickou sporákovou doskou, kde sa dajú variť jedlá rovnako ako v modernej reštaurácii.

V priestore na hornom poschodí si hráči môžu vychutnať dôležité chvíle oddychu a sústrediť sa na špičkový výkon. Je tam celkovo 24 luxusných sedadiel, každé s USB prípojkou, elektrickou zásuvkou a monitorom.

Pohodovú atmosféru dopĺňa hi-fi výbava a multimediálny systém. Vždy zaručená je aj ideálna teplota, a to vďaka systému dvojzónovej klimatizácie inštalovanej v zadnej časti vozidla, cez ktorý sa dá individuálne ovládať nastavenie na hornom aj spodnom poschodí. A po zápase si hráči i vedenie môžu byť istí, že keď sa do autobusu vrátia, nájdu v ňom rovnaké pohodlie, ako keď z neho odišli – vďaka stacionárnej klimatizácii s elektrickým kompresorom umiestneným v batožinovom priestore.

Maximálnu bezpečnosť na cestách garantujú najmodernejšie asistenčné systémy vrátane asistenta núdzového brzdenia EBA a monitorovania jazdného pruhu LGS, nehovoriac o elektronickom ovládaní tlmičov pruženia MAN Comfort Drive Suspension (CDS). Zásluhou vyspelých technológií ide o naozaj výnimočný poschodový autobus, ktorý je dokonale vybavený na cestovanie po Európe. Okrem špeciálnej výbavy má tento klubový NEOPLAN Skyliner aj výkonnú a ekologickú pohonnú sústavu: šesťvalcový common-railový motor s objemom 12,5 litra a výkonom 368 kW (500 k) je zárukou, že autobus hravo zvládne každú cestu. Motor je spriahnutý s automatizovanou prevodovkou s topografickým tempomatom, čo vodičovi uľahčuje prácu.

Futbalový tím Benfica Lisabon sa na nový a cenný prírastok v zostave môže naozaj spoľahnúť: NEOPLAN Skyliner bude vždy oázou pokoja – pred zápasmi aj po nich.