ŤAHAČE TGX ZÁSOBUJÚ BRATISLAVSKÝ VOLKSWAGEN

Nákladné vozidlá

ŤAHAČE TGX ZÁSOBUJÚ BRATISLAVSKÝ VOLKSWAGEN

Logistická spoločnosť Schnellecke Slovakia si objednala flotilu 11 vozidiel MAN TGX, ktoré koncom mája už aj nasadila na prepravu komponentov zo svojho logistického centra v Lozorne do závodu Volkswagen v Devínskej Novej Vsi.

Ťahače TGX 18.420 4×2 LLS-U si zákazník objednal v konfigurácii nastavenej podľa požiadaviek zásobovania bratislavskej automobilky v režime just-in-time. Napríklad vozidlá majú kabínu XL s nízkou strechou a iba s jedným lôžkom, samozrejme, nechýba klimatizácia ani nezávislé kúrenie. Ďalším špecifickom je, že hoci tieto trucky zaradené do systému just-in-time pendlujú na krátkej trase (cca 17 kilometrov), vybavené sú dvoma 480-litrovými palivovými nádržami – kvôli minimalizovaniu počtu prestávok na tankovanie, lebo každá minúta sa počíta. Objem nádrže na AdBlue je najväčší z ponuky, teda 80 litrov. Predpokladá sa, že vozidlá ročne najazdia okolo 60 000 km.

Motory vo všetkých nových ťahačoch MAN dodaných pre Schnellecke Slovakia sú identické: D2676LF53 EURO 6c s výkonom 309 kW/420 k, maximálnym krútiacim momentom 2100 Nm v rozsahu otáčok 930 – 1350 min-1 a spriahnuté s automatizovanou prevodovkou MAN TipMatic® PROFI (softvér s možnosťou manuálneho ovládania), ktorá je vybavená funkciou EfficientRoll. Pohonný reťazec kompletizuje hypoidná zadná náprava HY-1350 s uzávierkou diferenciálu, stály prevod i = 2,53. Súčasťou výbavy je tiež aeropaket s nastaviteľnou výškou strešného spojlera pre optimalizovanie aerodynamického odporu jazdnej súpravy.

Trucky MAN s podvozkom vo verzii Mega (točňa vo výške 960 mm) jazdia v súprave s veľkoobjemovými dvojosími plachtovými návesmi, ktoré majú vnútornú výšku až 3 metre – kvôli maximálne efektívnej preprave kontajnerov s dielcami pre montážnu linku.