ŤAHAČE MAN TGS PRACUJÚ PRE EMIRATES SKYCARGO

Nákladné vozidlá

ŤAHAČE MAN TGS PRACUJÚ PRE EMIRATES SKYCARGO

Medzi dvoma veľkými letiskami v Spojených arabských emirátoch – Al Maktoum International Airport a Dubai International Airport – pendluje 49 ťahačov MAN TGS. Pracujú pre Emirates SkyCargo, jedného z najväčších svetových hráčov v oblasti leteckej nákladnej dopravy.

Spoločnosť Emirates SkyCargo sídli na dubajskom letisku Al Maktoum, osobné lietadlá spoločnosti však odlietajú z letiska Dubai International, ktoré leží na opačnom konci mesta – vzdialené 65 kilometrov. Keďže Emirates využíva na nákladnú dopravu aj svoje osobné lietadlá, medzi oboma letiskami treba množstvo tovaru prepravovať po zemi. Pri tejto logistike sa Emirates SkyCargo spolieha na služby firmy Allied Transport Company (ATC) a na flotilu 49 ťahačov MAN TGS 19.400, ktorá nonstop zabezpečuje, aby druhý najväčší letecký nákladný prepravca na svete dokázal spoľahlivo dodržiavať svoje prísne časové harmonogramy a aby jeho zákazníci kdekoľvek na svete boli vždy spokojní.

Spoločnosť ATC má na trhu v Spojených arabských emirátoch a okolí najväčšiu flotilu kamiónov, z nich takmer päťdesiat prenajíma exkluzívne na poskytovanie služieb pre Emirates SkyCargo. Táto malá armáda truckov je zložená z dvojnápravových ťahačov MAN TGS 19.400 vybavených kabínami LX, ktoré jazdia v súprave s návesmi s optimalizovaným objemom pre transport leteckého nákladu. Kamióny sú dňom i nocou na trase medzi oboma veľkými dubajskými letiskami – Al Maktoum International a Dubai International.

Počas štyroch rokov doterajšej spolupráce firiem Emirates SkyCargo, Allied Transport a MAN najazdili trucky z modelového radu TGS bez problémov okolo 19 miliónov kilometrov – to je ako 25-krát zo Zeme na Mesiac a späť. Z jedného letiska na druhé previezli už výrazne viac než milión leteckých nákladných kontajnerov, pričom denne prejdú po trase až 375-krát. Trucky MAN TGS preukázali výnimočnú spoľahlivosť a vďaka svojím asistenčným systémov vodiča sú aj mimoriadne bezpečné. Preto neprekvapí, že spoločnosť Emirates SkyCargo je veľmi spokojná so službami ATC aj s vozidlami MAN TGS 19.400 – vďaka bezpečnosti, dodržiavaniu časových plánov a prepravám bez jedinej poruchy.

Emirates SkyCargo je letecký dopravca s flotilou nákladných lietadiel osluhujúcich viac než 40 destinácií na šiestich kontinentoch. Okrem toho prevádzkuje 260 osobných lietadiel, ktoré využíva aj na prepravu tovarov – na 158 letísk po celom svete a späť. Vďaka tomu je spoločnosť druhým najväčším poskytovateľom leteckej nákladnej dopravy na svete. Vo finančnom roku 2017/2018 prepravil celkovo 2,6 milióna ton tovarov – od poľnohospodárskych a farmaceutických produktov až po delikatesy, nadrozmerné náklady, textil alebo luxusné športové autá.