ŠTVORDVEROVÁ KABÍNA UŽ AJ PRE RAD TGS

Nákladné vozidlá

ŠTVORDVEROVÁ KABÍNA UŽ AJ PRE RAD TGS

Sortiment kabín, ktoré sú v ponuke pre modelový rad TGS, rozšírila populárna verzia pre pracovné tímy (crew cab). Na montáž dohliada MAN Truck Modification.

Štvordverová kabína, ktorá je tradične k dispozícii pre vozidlá MAN TGL a TGM, patrí medzi úspešné produkty: uplatní sa všade tam, kde treba v nákladnom vozidle prepravovať viac ľudí či zásahovú jednotku. Záujem o priestrannú kabínu pre pracovné tímy majú komunálne služby, hasiči, záchranári, služby prvej pomoci, banské spoločnosti, stavebné podniky, firmy zo sektora záhradníctva a úpravy krajiny, ale tiež užívatelia špeciálnych expedičných či exkluzívnych rekreačných vozidiel.

Od jesene 2018 je štvordverová kabína v ponuke už aj pre modelový rad TGS, pričom implementovanie zabezpečuje úpravárske stredisko MAN Truck Modification. Momentálne je dostupná pre dvoj- a trojnápravové stredne vysoké a vysoké podvozky s konfiguráciou 4×2 BL, 4×4 BB, 4×4 BL, 6×4 BB, 6×4-4 BL a 6×6 BL. Okrem toho MAN ponúka crew cab aj pre verzie TGS 4x4H BL a 6x6H BL vybavené inovatívnym systémom HydroDrive.

Rozmery štvordverovej kabíny sú identické pre všetky tri modelové rady (TGL, TGM aj TGS): šírka 2056 mm, dĺžka 2650 mm, maximálna výška vpredu 1645 mm, nad stredovým tunelom 1385 mm a vzadu 1620 mm. Konfigurácia sedadiel je 6+1: vedľa vodiča je dvojsedadlo pre spolujazdcov a v druhom rade sú 4 miesta na sedenie vybavené bezpečnostnými pásmi. Pod zadnou lavicou sa nachádza odkladací priestor s objemom 265 litrov. Nastupuje a vystupuje sa ľahko cez široké dvere s uhlom otvárania 85º. Pri údržbe možno kabínu hydraulicky preklopiť.

Na snímke je podvozok MAN TGS 26.500 6×6 BB so štvordverovou kabínou, s jednomontážou kolies na všetkých nápravách a 20-palcovými pneumatikami.