ŠTARTUJE MAN ROAD SHOW 2020

Nákladné vozidlá

ŠTARTUJE MAN ROAD SHOW 2020

Pozor, začína sa celoslovenské turné novinky značky MAN! Príchod novej generácie truckov na náš trh avizuje súprava, ktorá je skutočnou pastvou pre oči: ťahač TGX 18.510 so zlatou metalízou a náves Schwarzmüller v špeciálnej livreji. Vyvrcholením MAN Road Show 2020 budú dve reprezentačné podujatia zamerané na predstavenie celej produktovej ponuky New MAN TG, ktoré sú naplánované na koniec augusta a začiatok septembra.

Na Slovensku sa nová generácia vozidiel MAN predstaví prostredníctvom Road Show, ktorú odštartovalo turné novinky so zastávkami u vybraných zákazníkov. Viac nám o vozidle i pripravovaných podujatiach povedal Ing. Michal Jedlička, ktorý v MAN Truck & Bus Slovakia zodpovedá za marketing a komunikáciu: „Nový model chceme prezentovať adresne v priebehu júla a augusta. Ide o ťahač TGX, teda novinku, ktorú budeme predstavovať na jeseň tohto roku. Pre túto príležitosť máme objednaný špeciálny náves od spoločnosti Schwarzmüller ozdobený motívom Road Show 2020. Celá letná akcia je smerovaná na našich zákazníkov a má vzbudiť záujem o podujatie vyššieho rangu, ktoré plánujeme usporiadať na jeseň na Slovakia Ringu a Donovaloch. O podrobnostiach k obidvom akciám budeme našich zákazníkov informovať cez webovú stránku a sociálne siete.“

Počas turné po Slovensku produktoví špecialisti i predajcovia MAN poskytnú u vybraných dopravcov komplexné informácie o nových konštrukčných riešeniach a inovačných technológiách v nastupujúcej generácii truckov. Samozrejme, že zákazníci si budú môcť s vozidlom spraviť aj testovaciu jazdu. Počas turné budú na cestách dva ťahače v naozaj reprezentačnom vyhotovení. Prvý z nich – TGX 18.510 4×2 BL SA – má vysokú kabínu s lakom zlatej farby, 375-kilowattový motor (510 k), plne digitalizovaný prístrojový panel, sedadlo vodiča s deviatimi stupňami nastavenia (aj podľa výšky a hmotnosti šoféra) vrátane funkcie pamäte a rýchleho spustenia, vďaka ktorému je nastupovanie a vystupovanie jednoduchšie, systém MAN Smart Select (ovládanie infotainmentu optimalizované pre trucky), MAN EasyControl, systém LCS (Lane Change System), ktorý asistuje vodičovi pri zmene pruhov na diaľnici, pričom sleduje obe strany vozidla, elektronickú nezávislú klimatizáciu integrovanú vo vozidle, takže nezaberá priestor určený pre posádku… Druhé predvádzacie vozidlo TGX 18.470 4×2 LL SA  vo verzii Mega pre súpravy s veľkoobjemovými návesmi má 345-kilowattový motor (470 k). Jeho výbava je podobná vrátane plne digitálneho prístrojového panelu, Easy Control a iných komponentov.

Za pozornosť tiež stojí prípojné vozidlo v špeciálnej livreji MAN Road Show 2020: trojnápravový valníkový náves Schwarzmüller, typ Ultralight s celobočnými zhrňovacími plachtami a výškou rámu 150 mm (zváraná konštrukcia v odľahčenom vyhotovení z vysokopevnostnej ocele). Nápravy sú SAF Intradisc B9 s kotúčovými brzdami (priemer kotúčov 430 mm), maximálne zaťaženie náprav je 3 x 9 ton, zariadenie pre zdvih zabezpečuje automatické zdvíhanie a spúšťanie 1. nápravy v závislosti od hmotnosti nákladu. Kolesá majú hliníkové disky značky Alcoa s pochrómovanými krytkami matíc.

„Návštevy u zákazníkov budeme robiť s dvoma predvádzacími vozidlami – predpokladáme, že v prvej fáze Road Show, respektíve v čase dovoleniek uspokojíme záujem o individuálne prezentácie,“ dopĺňa informácie Ing. Michal Jedlička. „Jedna jazdná súprava bude so štandardným návesom, druhá s veľkoobjemovým typom Mega. Budú s nimi jazdiť aj sprievodné vozidlá – dodávky MAN TGE, taktiež v livreji Road Show. Ich úlohou je pokryť všetky služby súvisiace s prezentáciami u našich zákazníkov vrátane prepravy technického zabezpečenia, propagačných, resp. informačných materiálov i občerstvenia.“