ŠPIČKOVÉ AUTOKARY PRE ŠPIČKOVÉ KLUBY

Autobusy

ŠPIČKOVÉ AUTOKARY PRE ŠPIČKOVÉ KLUBY

Futbal, hádzaná, hokej alebo basketbal… okolo 80 rôznych športových klubov prepravuje svoje družstvá tímovými autokarmi MAN Lion´s Coach a NEOPLAN Cityliner alebo NEOPLAN Skyliner.

Spoločnosť MAN Truck & Bus sponzoruje v Nemecku celkove šesť klubov vo futbalovej Bundeslige: FC Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, Borussia Mönchengladbach, Hamburger SV a FC Augsburg. Okrem toho mníchovský výrobca úžitkových vozidiel podporuje aj tím FC Bayern München Basketball. Ale to ešte nie je všetko – ako oficiálny autobusový partner Nemeckého futbalového zväzu (DFB) túto jar MAN poskytol špičkovo vybavené autokary Lion’s Coach celej nemeckej futbalovej reprezentácii – pre mužské „áčko“, ženský výber a aj pre juniorov do 21 rokov. Všetky tri autokary pre reprezentačné tímy DFB charakterizuje rozsiahla špeciálna výbava a exkluzívny dizajn interiéru.

V autokaroch MAN Lion’s Coach, NEOPLAN Skyliner alebo NEOPLAN Cityliner upravených na mieru sa okrem FC Bayern Mníchov vozia na zápasy aj futbalisti ďalších popredných európskych klubov: Paris Saint-Germain, Benfica Lisabon, FC Porto, Hannover 96 či Bayer 04 Leverkusen. Exkluzívne interiéry takýchto autobusov vyhotovujú experti z MAN Bus Modification Center v nemeckom Plauene.

„Pokiaľ ide o kolektívne športy, tímové autobusy dodávané spoločnosťou MAN Truck & Bus vidno takmer všade. Športové sponzorstvo je osvedčeným nástrojom komunikovania našich značiek a pomáha ich emocionálne nabiť,“ hovorí Hartmut Sander, ktorý ako viceprezident pre korporačnú komunikáciu v MAN Truck & Bus zodpovedá za sponzorovanie športu.

Pozrime sa podrobnejšie na nový MAN Lion’s Coach L, ktorý MAN ako sponzor venoval futbalistom FC Bayern Mníchov na sezónu 2018 – 2019. K jeho nadštandardnej výbave patrí 32 sedadiel s koženým čalúnením, nastaviteľnými opierkami hlavy a logom klubu. Štyri konferenčné stolíky so sedadlami oproti sebe vytvárajú priestor na porady pred zápasom a vyhodnotenie výkonu po stretnutí. Pohodlné cestovanie podporuje kompletná kuchyňa s mikrovlnkou, parnou pieckou, tromi chladničkami a automatickým kávovarom. Perfektné multimediálne vybavenie poskytuje všetko, čo by mužstvo mohlo potrebovať. Zahŕňa špičkové Wi-Fi s vysokorýchlostným mobilným pripojením na internet, server pre digitálne médiá, päť LCD monitorov, systém ozvučenia s prídavnými reproduktormi a subwoofermi, HDMI prípojky a USB porty… Aj túto prestavbu zrealizovali špecialisti z BMC Plauen. Takmer 14 metrov dlhý trojnápravový zájazdový autobus poháňa 6-valcový motor, ktorého výkon je tiež luxusný: 500 k/368 kW.