SILNÉ ZASTÚPENIE NA IAA 2018

Veľtrh

SILNÉ ZASTÚPENIE NA IAA 2018

Vďaka početným novinkám z oblasti elektrickej mobility, automatizácie a digitálnych inovácií sa prezentácia spoločnosti MAN Truck & Bus stala jedným z historicky najúspešnejších vystúpení značky na veľtrhu IAA Úžitkové vozidlá. V centre pozornosti MAN v súlade s mottom „Zjednodušujeme biznis“ bola snaha uľahčiť prácu zákazníkom.

Na veľtrhu IAA 2018 ako keby zaburácal rev leva v logu MAN. Svetovou premiérou plne elektrického 15-tonového trucku MAN CitE, ktorý vznikol s ohľadom na potreby mestskej distribučnej dopravy, výrobca definuje nové štandardy v oblasti bezpečnosti, ergonómie a ekologickej prepravy. Nový model zapĺňa medzeru v ponuke medzi veľkým truckom eTGM a dodávkovým vozidlom eTGE. Pripomeňme, že elektrický TGM s celkovou hmotnosťou 26 ton od začiatku septembra využíva deväť rakúskych firiem v Rade pre udržateľnú logistiku a model eTGE na veľtrhu IAA 2018 oslávil svoju premiéru odovzdaním prvých štyroch vozidiel dopravným spoločnostiam z Berlína.

V sektore autobusov debutovali až tri produkty. Modelom Lion’s City 12 E predviedol MAN budúcnosť 100 % elektrickej mestskej autobusovej dopravy. Vo svetovej premiére sa predstavil motor E18 na zemný plyn, ktorý opäť potvrdzuje, že MAN je už desaťročia expertom v oblasti mestských autobusov s pohonom na CNG. Okrem toho vďaka novému minibusu TGE s 15 až 19 miestami na sedenie sa výrobca stal kompletným poskytovateľom riešení v autobusovej doprave.

Nové služby MAN DigitalService sú zasa ukážkou, ako digitálne riešenia s pridanou hodnotou pre trucky a vozidlové parky zjednodušia v budúcnosti prácu prevádzkovateľom flotíl. Spoločnosť MAN tiež predstavila svoje praktické projekty v oblasti autonómnej jazdy – spoluprácu s firmou DB Schenker pri jazdách v konvoji a autonómne bezpečnostné vozidlo aFAS. Práve vozidlo aFAS, ktoré vzniklo v spolupráci s krajinským úradom Hessen Mobil a ďalšími výskumnými a vývojovými partnermi, svojím riešením ochrany pohybujúcich sa pracovísk na diaľniciach natoľko zaujalo porotu International Truck of the Year, že spoločnosti MAN odovzdala Truck Innovation Award. Je to nové ocenenie od jury IToY, ktoré sa udeľovalo po prvýkrát na tohtoročnom veľtrhu IAA.

Štandardné produkty MAN a NEOPLAN na veľtrhu vynikali tiež, a to zásluhou svojej overenej výkonnosti, odolnosti a nekompromisnej orientácii na zákazníka. V priebehu desiatich návštevníckych dní veľtrhu IAA intenzívne pracujúce tímy predajcov truckov, autobusov a vanov naplnili knihy objednávok rekordným počtom 9000 predaných vozidiel – zväčša v kombinácii s financovaním a popredajnými službami zo širokej ponuky značky MAN. A to všetko s cieľom zjednodušiť zákazníkom prácu – v duchu motta „Zjednodušujeme biznis“.