RUSKÍ FUTBALISTI CESTUJÚ NEOPLANOM CITYLINER

Autobusy

RUSKÍ FUTBALISTI CESTUJÚ NEOPLANOM CITYLINER

Spoločnosť MAN Truck & Bus Russia je oficiálnym autobusovým dodávateľom futbalového mužstva Ruska, ktoré nedávno posilnil nový člen: NEOPLAN Cityliner. Špičkový autokar bezpečne a komfortne prepravuje ruské futbalové hviezdy na zápasy doma i vonku.

Ruský národný futbalový tím a ich nový autokar NEOPLAN Cityliner prednedávnom ukončili svoj prvý veľký výjazd – a bol víťazný. V septembri sprevádzal reprezentantov Ruska do Glasgowa, kde v kvalifikačnom zápase na Euro 2020 nad Škótmi vyhrali 2:1.

Krátko predtým v Novogorsku neďaleko Moskvy riaditeľ spoločnosti MAN Truck & Bus Russia Peter Andersson slávnostne odovzdal symbolický kľúč od autobusu prvému viceprezidentovi Ruského futbalového zväzu Nikitovi Simonjanovi a bývalému hráčovi Alexejovi Smertinovi, poradcovi prezidenta RFZ. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnil aj hlavný tréner ruského reprezentačného mužstva Stanislav Čerčesov. „Tímový autobus je pre športovcov vždy veľmi dôležitý. Autobusy od spoločnosti MAN znamenajú pohodlie, bezpečnosť a spoľahlivosť,“ vysvetľuje Alexander Alajev, generálny sekretár Ruského futbalového zväzu, prečo si vybrali NEOPLAN Cityliner. „Veľmi nás teší, že ruský národný tím do novej medzinárodnej sezóny vstupuje s autobusom od spoločnosti MAN Truck & Bus. A, samozrejme, dúfame, že mužstvu prinesie veľa šťastia,“ dodal Peter Andersson.

Pastva pre oči

Nový tímový autobus je úžasný už z diaľky. Boky zdobia portréty piatich najlepších ruských futbalistov, pričom grafický dizajn vychádza z kampane „Naši chlapci“. Na mieru šitý NEOPLAN Cityliner má motor s výkonom 460 koní, ktorý je zárukou vysokého výkonu pri maximálne bezpečnej preprave hráčov na medzinárodné zápasy. Motor Euro 6 je spojený s mimoriadne komfortnou 12-stupňovou automatizovanou prevodovkou MAN TipMatic, ktorá môže pracovať v plne automatickom režime alebo v prípade potreby ju vodič ovláda manuálne páčkou pod volantom. Užitočným pomocníkom je integrovaný asistent rozbiehania do kopca MAN EasyStart.

O bezpečnosť VIP cestujúcich sa v autobuse NEOPLAN Cityliner stará široká paleta asistenčných systémov. Medzi nimi je ESP, ASR, asistent núdzového brzdenia EBA aj asistent pre jazdu v pruhu LGS – čiže ideálny balík bezpečnostných prvkov na výjazdy tímu do celej Európy. A tých bude počas kvalifikácie na futbalové ME 2020 veľa. Vo vozidle je nainštalovaných aj množstvo nadštandardného príslušenstva, aby futbalisti neputovali len bezpečne, ale aby si cestou aj oddýchli. Vďaka panoramatickej presklenej streche po celej dĺžke autobusu je interiér príjemne presvetlený a vyvoláva pocit veľkého priestoru. Čelné sklo odrážajúce infračervené žiarenie v kombinácii s výkonným kúrením a klimatizáciou, to je záruka optimálnej klímy v autobuse za každého počasia.

Aj palubná kuchynka je veľmi dobre vybavená. Hráči majú k dispozícii automat na kávu a iné teplé nápoje i dve veľké chladničky. Ku komfortu prispieva najmodernejší multimediálny systém. Ovláda sa hlasom a obsahuje veľký displej a navigáciu pre vodiča. V interiéri sú dve širokouhlé obrazovky.

Kľúčovými prvkami v priestore pre cestujúcich sú však výnimočne pohodlné sedadlá: model Deluxxo so špeciálnym čalúnením, koženými opierkami hlavy a opierkami na lakte aj nohy je zárukou, že futbalisti budú oddýchnutí a zrelaxovaní aj po dlhšej ceste. Dostatok priestoru pre nohy poskytuje veľkorysý odstup sedadiel, keďže v tomto autokare NEOPLAN Cityliner s dĺžkou 12,24 m je nainštalovaných 44 sedadiel namiesto štandardných 49. „V tímovom autobuse hráči oddychujú a dobíjajú si batérie najmä pri zápasoch vonku. Preto bezpečná a tichá jazda, priestranný interiér a, samozrejme, pohodlné sedadlá sú nesmierne dôležité,“ zdôrazňuje Jan Aichinger, vedúci produktového marketingu autobusov v spoločnosti MAN Truck & Bus.

Obľúbený medzi športovcami aj renomovanými klubmi

Ruské futbalové reprezentačné družstvo je jedným z mnohých tímov, ktoré sa spoliehajú na MAN Truck & Bus – a vďaka tomu na svoje zápasy prichádzajú v pohode a pripravené podávať optimálny výkon. Tento rok na jar si napríklad nemecký národný futbalový tím prevzal autokar MAN Lion’s Coach. Autobusy z produkcie MAN Truck & Bus využívajú aj mnohé kluby z celej Európy, medzi nimi Bayern Mníchov, Paríž Saint-Germain, Benfica Lisabon a Young Boys Bern. „Na naše bezpečné a pohodlné autobusy sa však nespoliehajú len futbalisti. Cestujú v nich na svoje zápasy aj hádzanárske, basketbalové a hokejové tímy,“ uzatvára Jan Aichinger.