Randevú so zákazníkmi na Slovakia Ringu

Podujatie

Randevú so zákazníkmi na Slovakia Ringu

Tradičné stretnutie, ktoré pre svojich zákazníkov organizuje MAN Truck & Bus Slovakia, sa netradične odohralo v prostredí pretekového okruhu Slovakia Ring.

Zámer akcie? Stretnúť sa s klientmi, ponúknuť im príťažlivý program a stráviť s nimi príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére. Tak ako každý rok na podujatí MAN Day.

„Vlani sme podujatie orientovali na stavebný segment a MAN Day sa konal v lome. Teraz boli cieľovou skupinou firmy pôsobiace v cestnej nákladnej doprave, ktoré používajú ťahače značky MAN, a tak sme našich hostí pozvali na Slovakia Ring. Jazdy neboli zamerané na spotrebu. Najmä preto, že po dohode so zástupcami areálu mali súpravy celkovú hmotnosť iba 20 ton – aby nedošlo k poškodeniu pretekovej trate. Ale aj v takomto režime a na skrátenom variante pretekového okruhu tu boli ideálne podmienky otestovať najnovšie asistenčné systémy a bližšie sa zoznámiť s celým potenciálom, ktorý ponúkajú dnešné ťahače TGX,“ hovorí Ing. Michal Jedlička, ktorý v MAN Truck & Bus Slovakia zodpovedá za marketing a komunikáciu a celé podujatie mal „pod palcom“. „Pri skúšobných jazdách sme využili inštruktorov MAN ProfiDrive, aby zákazníkom počas jazdy ukázali silu retardéra, intardéra a využívanie rôznych nových funkcií. Bolo to vlastne praktické technické školenie, ako menej šliapať na pedále a napriek tomu zlepšiť spotrebu paliva, respektíve predĺžiť životnosť najnamáhanejších komponentov pohonného reťazca.“ Nevšednú šancu zajazdiť si s kamiónmi na pretekovom okruhu využilo až šesťdesiat zákazníkov.

Súťaž v slalome na ťahačoch TGX 18.460 EfficientLine 3 a TGX 18.500 EfficientLine

Samozrejme, že na 270 hostí – toľko sa ich postupne zaregistrovalo u šarmantných hostesiek – čakali ďalšie aktivity. Mohli začať napríklad pretekmi na motokárach. Aj v sekcii jazdy zručnosti na ťahačoch išlo o čas. Ale tiež o presnú stopu. Na výber boli vozidlá TGX 18.460 a TGX 18.500. V susedstve motokár bol parkúr pre vysokozdvižné vozíky STILL. Bude sa páčiť slalom alebo radšej triafanie loptou do basketbalového koša?

Predvádzacie jazdy na automobiloch Porsche tiež nebývajú každý deň. Spoločnosť Porsche Inter Auto Slovakia priviezla vzorku automobilov vyššej a luxusnej triedy značiek Škoda, Volkswagen a Porsche. Od rýchlych kolies a luxusu sa dalo ľahko presunúť kyvadlovou dopravou na vzdialenejší koniec areálu do úplne iného sveta: k malého off-roadového polygónu. Tam si svoj stan rozložila firma CB ONE, aby ukázala, ako sa jazdí v teréne a čo dokáže Hummer H1.

Trocha off-roadového adrenalínu.

Aby bola mozaika zážitkov ešte pestrejšia, cyklotrialový kúzelník predvádzal v centre depa neuveriteľné kúsky a zdolával také prekážky, výskoky i zoskoky z výšky, na aké by ste sa ani bez bicykla nedali nahovoriť. A to sme ešte nespomenuli expozíciu vozidiel MAN, kde doslova vyčnieval TGS so žeriavom FASSI a vzorku zo svojich nadstavieb predstavil aj VS-mont. Pastvou pre oči bol modrý krásavec TGX 18.640 4X2 LLS s kabínou XXL z limitovanej série PerformanceLine.

Atrakciou číslo 1 sa bez debaty stal pretekový MAN, s ktorým prišiel na podujatie britský šampión Ryan Smith, aby ako „race-taxi“ povozil zákazníkov. Na každého záujemcu, pochopiteľne, nevyšlo, a tak slovo dostala náhoda: mená 18 hostí, ktorí absolvovali dve kolá na sedadle spolujazdca, ťahal pilot z osudia. Predviedol, ako udržať na uzde 1200 vyšportovaných koní a ohromný krútiaci moment 6000 Nm. Trucky upravené v duchu technických predpisov FIA pre preteky Európskeho pohár smú mať minimálne 5300 kg, takže u Ryanovho vozidla MAN v prepočte vychádza výkon cca 1,7 kW na 1 kilogram hmotnosti! Predpisy limitujú maximálnu rýchlosť na „iba“ 160 km/h. Samozrejme, potenciál vozidla je ďaleko väčší, blíži sa k hodnote 280 km/h. Spotreba paliva v pretekoch je brutálna: 100 l/100 km.

To, že program pekne odsýpal, odborní konzultanti boli zákazníkom po celý čas k dispozícii, technika i časomiery fungovali a hostia v horúčave netrpeli smädom ani hladom… zabezpečili: predajcovia MAN Truck & Bus Slovakia a školitelia efektívnej jazdy, domáci usporiadatelia, kateringová firma, partneri podujatia i fešné hostesky. Dobrá práca!