Prvý servis MAN v Mauritánii

Služby

Prvý servis MAN v Mauritánii

V meste Nouakchott, metropole západoafrickej Mauritánie, spoločnosť MAN otvorila svoj prvý oficiálny servis. Urobila tak v spolupráci so svojím výhradným partnerom firmou SMA (Société Maurita-nienne d’Automobile et d’Equipment).

V priestoroch s rozlohou 3200 m2 bude SMA ako oficiálny partner značky MAN v Mauritánii poskytovať služby pre majiteľov a vodičov vozidiel MAN. Servis má dielňu s dvoma opravárskymi stanovišťami, sklad náhradných dielcov so 700 položkami, špeciálnu miestnosť na opravu motorov, showroom a kanceláriu predaja. Okrem toho budú k dispozícii tri servisné vozidlá s pohonom všetkých kolies vybavené tak, aby zákazníkom značky MAN, ktorí pracujú napríklad v podzemných a povrchových baniach v severnej časti krajiny 700 kilometrov od hlavného mesta, operatívne poskytovali pomoc pri poruchách a potrebných opravách.

Spoločnosť SMA splnila štrukturálne podmienky na otvorenie servisného strediska za úctyhodne krátky čas: trvalo to len dvanásť mesiacov od vytvorenia partnerstva v máji 2016. Adel Lünz, riaditeľ centra MAN NWC Africa, zdôraznil výnimočnú spoluprácu: „Sme úplne spokojní. V spoločnosti SMA dokázali, že sú spoľahlivý a ambiciózny partner, ktorý je pripravený investovať, aby zákazníkom značky MAN v Mauritánii poskytoval služby špičkovej kvality.“

Pri príležitosti slávnostného otvorenia centra sa približne stovke pozvaných hostí a zákazníkov zo sektora banského priemyslu, dopravy a logistiky predstavil MAN TGS 40.400 6×6. Odolné vozidlo s pohonom všetkých kolies sa perfektne hodí na nasadenie do podmienok v tropickom pásme.

„Toto je pre nás historický deň a sme nesmierne hrdí, koľko hostí ho s nami oslavuje,“ povedal Brahim Ahmed Salem Ghadda, predseda dozornej rady SMA. K zákazníkom sa pripojili mauritánska ministerka ekonomických záležitostí Naha Mint Hamdi Ould Mouknassová, mauritánsky minister dopravy Seyedna Ali Ould Mohamed Khouna a stály zástupca nemeckého veľvyslanectva v Mauritánii Anderas Dauth.