Prezentácie noviniek majú úspech

Nákladné vozidlá

Prezentácie noviniek majú úspech

Prvá fáza uvedenia nastupujúcej generácie nákladných vozidiel na slovenský trh zožala úspech: počas letných mesiacov predajcovia MAN navštívili takmer štyri desiatky zákazníkov po celej republike.

Pandémia si vynútila neštandardné formy uvádzania nových produktov na trh, a tak sa v júli rozbehla séria prezentácií pod názvom „Nový lev na vašom dvore“. Mala úspech: tímy predajcov MAN Truck & Bus Slovakia v priebehu leta navštívili celkove 36 zákazníkov po celom Slovensku, aby priamo u nich, v ich areáloch predviedli ťahače TGX novej generácie. Netradičná forma prezentácie sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom, pretože ponúkla dostatok času a priestoru na dôkladné predstavenie kľúčových inovácií a vylepšení, ale tiež na zodpovedanie všetkých otázok. Zároveň sme takto limitovali počet ľudí zhromaždených jednom mieste, čím sa maximálne zredukovalo zdravotné riziko v súvislosti s ochorením COVID-19.

V nasledujúcej jesennej fáze boli pôvodne naplánované dve veľké celoslovenské MAN Road Show, pri ktorých sa počítalo s účasťou niekoľkých stoviek klientov a priaznivcov značky MAN. Vzhľadom na nepriaznivý vývoj pandémie na Slovensku však tento zámer nezrealizujeme. Vysvetľuje Ing. Radoslav Jurča, konateľ spoločnosti MAN Truck & Bus Slovakia: „Keďže situácia s korona vírusom sa zhoršila a je vysoko pravdepodobné, že v najbližších týždňoch alebo mesiacoch to nebude lepšie, namiesto Road Show, ktorú sme plánovali na dvoch miestach, budeme pokračovať v individuálnych návštevách zákazníkov. Postupne popri ťahačoch vyšleme na prezentácie aj ďalšie vozidlá, vo flotile budú zastúpené už aj modely pre distribučnú dopravu, respektíve stavebný sektor. Už chystáme 12-tonové TGL novej generácie s valníkovou nadstavbou a neskôr pribudne sklápač 8×6. Tešíme sa, že spätná väzba je veľmi pozitívna a naše aktivity sa odrazili aj na podpísaných kontraktoch. Samozrejme, za normálnych okolností by sme dnes mali objednávok oveľa viac. Aktuálny stav nákladnej dopravy a prepad trhu s nákladnými vozidlami v dôsledku koronakrízy však zasiahol i nás. Každopádne zákazníci sú novinkou nadšení a akonáhle sa situácia zlepší, vozidlá si kúpia.“

Akcia „Nový lev na vašom dvore“ teda bude pokračovať. Ale okrem toho od polovice októbra MAN Truck & Bus Slovakia odštartuje ďalšiu, úplne novú formu prezentovania prichádzajúceho produktového radu. Pôjde o inovatívny a atraktívny formát, pričom hlavnú rolu zohrajú zákazníci, resp. ich vodiči za volantom testovacích truckov. O podrobnostiach budeme včas informovať.