PRETEKOVÉ TRUCKY MAN NA SLOVAKIA RINGU

Nákladné vozidlá

PRETEKOVÉ TRUCKY MAN NA SLOVAKIA RINGU

Tretie kolo 8-dielnej série tohtoročných ME truckov sa konalo na Slovakia Ringu. Pretekárom na truckoch MAN sa darilo – počas víkendu trikrát stáli na stupňoch víťazov.

Slovenský pretekový okruh je v kalendári šampionátu ETRC už tretiu sezónu. A rovnako po tretí raz MAN Truck & Bus Slovakia pozval svojich zákazníkov na toto atraktívne športové podujatie, zabezpečil vstupenky na tribúny a vytvoril pre nich komfortné zázemie. Vítaný relax a občerstvenie v klimatizovanom šiatri v prestávkach medzi napínavými súbojmi pod rozpálenou oblohou využilo počas víkendu 359 hostí. Samozrejme, že bolo dosť času prejsť sa aj po depe a pozrieť si zblízka vysokovýkonné pretekové špeciály, ktoré majú motory s výkonom vyše 1100 koní a na rovinkách dosahujú rýchlosť 160 km/h (viac pravidlá nedovoľujú). Klobúk dolu pred jazdcami, ktorí dokážu udržať takúto silu na uzde. Aj keď nie vždy… a vtedy lietajú iskry aj kusy karosérií. Kolízie 5-tonových obrov bývajú tvrdé.

Trucky značky MAN videli návštevníci nielen v súbojoch na trati. Na voľnej ploche vedľa tribúny si mohli pozrieť expozíciu so zaujímavými konfiguráciami vozidiel TGS, TGE i ťahače TGX série XLION. Okrem toho dopravu z parkoviska do centra diania zabezpečovali dva mikrobusy MAN TGE.

A ako dopadli zápolenia pre naše farby? Na okruhu, ktorý meria 5922 m, súperilo v štyroch samostatne bodovaných pretekoch 14 jazdcov zo 7 krajín na ťahačoch 4 rôznych značiek. S truckmi MAN štartovali piati piloti a dvaja z nich si odniesli zo Slovenska trofeje pre víťazov. Najlepšie sa darilo Saschovi Lenzovi (Nemecko): Najprv si v úvodných pretekoch pripísal body za 4. miesto, druhé meranie síl vyhral a úspešný štart na Slovakia Ringu uzavrel v nedeľu tretím miestom. Na „zlatom“ stupni stál aj 54-ročný veterán Španiel Antonio Albacete, ktorý dominoval v záverečných pretekoch víkendu.