PRESTAVBY A NADSTAVBY NA MIERU

Dodávkové vozidlá

PRESTAVBY A NADSTAVBY NA MIERU

Dodávkové vozidlo MAN TGE má mnoho rôznych verzií priamo z fabriky. Ak potrebujete niečo ešte špecifickejšie, zariadi to Autobusové modifikačné centrum v nemeckom Plauene (Bus Modification Center – BMC). Začiatkom mája vyexpedovali z tejto špecializovanej prevádzky 100. prestavaný TGE.  

Už od svojho uvedenia na trh v roku 2016 sa nový MAN TGE tešil obrovskej popularite, a to aj vďaka úpravám a nadstavbám priamo z výroby. Ale tam sme neskončili: od apríla 2017 stredisko MAN Bus Modification Center v Plauene zrealizovalo každú špecifickú požiadavku zákazníka. Odvtedy bolo modifikovaných sto vozidiel TGE. Míľnik s číslom 100 pripadol začiatkom mája radnici v Kümmersbrucku (nemecké mestečko neďaleko českých hraníc).

„Možnosť objednať si štandardné vozidlo i špeciálne modifikácie na tom istom mieste je jednou z vecí, ktoré robia MAN výnimočným,“ pochválil výrobcu Michael Reindl z radnice v Kümmersbrucku pri preberaní zákazky v Plauene. „Je tiež skvelé prevziať svoje vozidlo v takejto modernej prevádzke a zároveň z prvej ruky získať osobný pohľad na výrobu.“

Stý prestavaný MAN TGE bude magistrát využívať pri doprave zamestnancov na staveniská, športovcov na súťaže a pri plnení rôznych ďalších úloh. Z tohto dôvodu BMC vybavilo vozidlo siedmimi nastaviteľnými a vyberateľnými samostatnými sedadlami a tiež obložením stĺpikov okien i bočných stien v interiéri. Prestavby a úpravy, ktoré doposiaľ BMC realizovalo, zahŕňali sektor prepravy osôb, stavebníctvo, špeciálne modifikácie na voľný čas, mobilné kancelárie a tiež špecifické farby laku.

„Naozaj široká paleta individuálnych riešení, ktoré ponúkame, znamená pre zákazníkov obrovskú výhodu,“ povedal Heinz Kiess, manažér predaja a marketingu v MAN Bus Modification Center v Plauene. „U nás v BMC prakticky nejestvuje požiadavka, ktorú by sme nedokázali splniť. A zákazníci to oceňujú.“ Podľa neho sú veľmi vyhľadávané riešenia pre špecifické odvetvia dopravy, napríklad klubové autobusy alebo špeciálne vozidlá pre eskorty.

Plauenské MAN Bus Modification Center spustilo prevádzku v roku 2015. Má okolo 140 zamestnancov, ktorí špecifické priania zákazníkov menia na realitu – od salónikov v zadnej časti cez diskotékový autobus až po double-decker s 20 lôžkami na hornom poschodí. Alebo profesionálne upravia van TGE.