PREMIÉRA MODELU TGX INDIVIDUAL LION S

Nákladné vozidlá

PREMIÉRA MODELU TGX INDIVIDUAL LION S

Predstavením štýlového ťahača TGX Individual Lion S spoločnosť MAN Truck & Bus urobila ďalší krok vpred. Príchod exkluzívnej verzie oznámil 11. februára Göran Nyberg, člen predstavenstva pre predaj a marketing, prostredníctvom nového YouTube formátu MAN QuickStop.

Presne rok po svetovej premiére novej generácie truckov MAN, ktorá sa konala vlani vo februári, bol uvedený do života exkluzívny model MAN TGX Individual Lion S. Okrem výnimočne hospodárnej prevádzky a orientácie na vodiča – čím vynikajú všetky vozidlá z nových modelových radov – najnovší variant ťahača TGX navrhnutý v MAN Individual ponúka aj jedinečný vzhľad. Jeho športový výzor a osobitý dizajn i prvky výbavy spĺňajú všetko, čo by si vodič mohol priať.

Boli to vlastne dve premiéry súčasne: 11. februára 2021 spoločnosť MAN Truck & Bus odhalila ďalší skvelý produkt z novej generácie svojich vozidiel a bola to prvá premiéra online v novom formáte „MAN QuickStop“ na YouTube. Novinku predstavil Göran Nyberg, člen predstavenstva pre predaj a marketing, ktorý neskrýval emócie: „Keď som sa prvýkrát pozrel na tento truck, skutočne mi nabehli zimomriavky. Stavím sa, že veľa vodičov bude hrdých, že jazdia s MAN. Toto vozidlo je naozaj nádhera!“

Vonkajšie štylistické úpravy na verzii MAN TGX Individual Lion S sú výsledkom spoločnej práce oddelenia dizajnu MAN a expertov na povrchové úpravy z MAN Individual. Pozornosť vzbudzujú karbónové optické efekty na nárazníku i na spätných zrkadlách a rôzne sýtočervené štylistické prvky zvýrazňujúce pozoruhodný dizajn novej generácie vozidiel MAN. Elegantné vyhotovenie masky chladiča v čiernej farbe s chrómovými lamelami a červenými linkami, voliteľná strešná rampa s LED svetlami, lemovanie spodnej časti karosérie lištami z nehrdzavejúcej ocele, čierne disky kolies a exkluzívna slnečná clona vyrobená v MAN Individual – to všetko pre pôsobivý vzhľad top-modelu.

Interiér v ničom nezaostáva za štýlovým vonkajším dizajnom. Ozdobné dekoratívne prešívanie vo farbe „Tango Red“ na koženom multifunkčnom volante zvýrazňuje luxusný charakter modelu MAN TGX Individual Lion S podobne ako originálne čalúnenie z alcantary s červeným stehovaním. Ozdobné lišty na dverách nesú značenie Lion S a červené bezpečnostné pásy umocňujú celkový športový dojem.

Špičková zostava prvkov komfortu, prémiové sedadlá, veľkorysý rozsah nastavenia volantu a plne digitálne 12,3-palcové prístroje zaručujú, že pracovné prostredie vodiča v priestrannej kabíne modelu TGX Individual Lion S je veľmi príjemné. O pohodu pri jazde sa stará množstvo asistenčných systémov a funkcií, napríklad adaptívny tempomat Stop & Go, MAN ComfortSteering, asistent pre návrat do jazdného pruhu LRA, asistent pre zmenu jazdného pruhu a odbočovanie alebo automatické diaľkové svetlá. Všetky tieto vyspelé technológie sú pripravené pomôcť vodičovi, aby svoje úlohy plnil ideálnym spôsobom. S voliteľnými prvkami komfortu od MAN Individual možno do kabíny namiesto horného lôžka umiestniť na zadnú stenu ďalšie úložné priestory s objemom 1400 litrov alebo kuchynskú linku s mikrovlnkou a kávovarom. Zaručene luxusný relax počas prestávok! Na prianie sa dodáva 22-palcový televízor nainštalovaný na bočnej stene, ktorý sa stará o informovanosť aj zábavu vodičov pri odpočinku mimo domova.

Avšak MAN TGX Individual Lion S nie je iba o elegantnom dizajne a patričnej výbave. S motorom s výkonom od 510 do 640 k uháňa ako veľká nespútaná šelma mačkovitá a každým cólom bude alfa samcom v ktorejkoľvek flotile.

Viac o MAN Individual:

Pod hlavičkou MAN Individual spoločnosť MAN Truck & Bus ponúka svojim zákazníkom všestranné portfólio opcií, ktoré zahŕňa individuálne zušľachtenie vozidla, špeciálne úpravy podľa požiadaviek zákazníka a technické modifikácie priamo z výroby. Možno si tam objednať neštandardné prvky na kabínu, podvozok, ale tiež k elektronike a pohonnej sústave. Všetky úpravy na zákazku, resp. modifikácie vyvíjajú odborníci z MAN Individual.

Viac o MAN QuickStop:

Na nové výrobky a inovácie je zameraný nový YouTube formát s názvom MAN QuickStop, ktorý sa bude vysielať raz za mesiac na oficiálnom kanáli MAN YouTube. Hosťovať v seriáli bude herec a komik John Friedman a predstaví ďalších hostí spomedzi zamestnancov MAN aj z partnerských spoločností, aby poskytli exkluzívne pohľady do zákulisia a odpovedali na otázky z online komunity.