POSCHODOVÁ FLOTILA U PROTINOŽCOV

Autobusy

POSCHODOVÁ FLOTILA U PROTINOŽCOV

V austrálskom Sydney začalo nedávno premávať 38 nových poschodových autobusov postavených na nízkopodlahovom šasi MAN A95. Týmto kontraktom MAN Truck & Bus vstúpil do segmentu mestských double-deckerov na austrálskom trhu.

Od konca minulého roka na linke B medzi obchodným centrom Sydney a Northern Beaches (predmestie na severnom pobreží) jazdí 38 jasnožltých double-deckerov. Poschodové autobusy MAN A95 pre dopravného operátora Transport for New South Wales dodala spoločnosť Penske Commercial Vehicles, ktorá je autorizovaným predajcom vozidiel MAN Truck & Bus v Austrálii a na Novom Zélande. „Po viacerých úspešných projektoch s podvozkami MAN A95 v Singapure a Hongkongu to znamená ďalší rozvoj našej prítomnosti na trhu a teší nás, že sme vstúpili do segmentu mestských poschodových autobusov aj v Austrálii. Aby sme vyšli v ústrety širokému spektru požiadaviek trhu, šasi A95 je od začiatku tohto roka k dispozícii aj vo verzii Euro 6c,“ povedal Christian Schuf, šéf pre predaj autobusov v MAN Truck & Bus Asia Pacific.

Nízkopodlahové šasi MAN A95 pre Transport for NSW je vybavené 235-kilowattovým šesťvalcovým motorom spĺňajúcim emisnú normu Euro 5. Automatická prevodovka ZF Ecolife s hydraulickým retardérom pracuje spoľahlivo, efektívne a mimoriadne hladko. Vodič, cestujúci a aj obyvatelia profitujú z nízkej úrovne emisií vo výfukových plynoch a tichého motora. Pasažieri môžu ľahko nastupovať a vystupovať vďaka nízkej podlahe pri obidvoch výkyvných dvojkrídlových dverách, pričom vodič má k dispozícii aj funkciu „kneeling“, ktorá umožňuje ešte viac zredukovať nástupnú výšku na starne dverí. Informácie v reálnom čase a zastávky sú zreteľne zobrazované na veľkých monitoroch. Vysoký štandard bezpečnosti pre cestujúcich i vodiča zaručujú prvky ako EBS, ESP a ochrana pri prevrátení. Karoséria 12-metrového poschodového autobusu pochádza od malajského výrobcu Gemilang.