ORIGINÁLNY OLEJ MAN

Nové produkty

ORIGINÁLNY OLEJ MAN

Maximálna kvalita – to je jedna z kľúčových zásad popredajných služieb značky MAN. Ukážkovým príkladom sú Originálne náhradné dielce MAN, pri ktorých je prvotriedna akosť cestou k špičkovej spoľahlivosti a spoľahlivej trvácnosti. Teraz k značkovým produktom pribudol Originálny olej MAN. To najlepšie mazivo pre motor, prevodovku, poháňané nápravy a rozvodovky. Novinku vám predstaví Michal Chladný, manažér predaja náhradných dielcov v spoločnosti MAN Truck & Bus Slovakia.

Na motory MAN novej generácie sa kladú ešte vyššie nároky pokiaľ ide o životnosť, spotrebu paliva a emisie. Súvisí s tým aj uvedenie nového značkového oleja?

Určite áno. Originálne oleje MAN preukázateľne poskytujú motoru ideálnu ochranu a pomáhajú tak predĺžiť životnosť vozidla. Pri tomto novom oleji garantujeme jeho kvalitu, pretože je otestovaný a overený v motoroch, ktoré vyrába MAN, v motoroch, ktoré pred uvedením do sériovej výroby absolvovali milióny testovacích kilometrov, a teda ich dokonale poznáme. Čiže do detailu vieme aj to, ako majú byť optimálne mazané, aby všetky pohybujúce sa dielce boli maximálne chránené pred predčasným mechanickým opotrebovaním alebo tesniace prvky pred chemickým poškodením. Maximálna pozornosť, ktorú inžinieri vo vývoji motorov v MAN venujú aj mazaniu, v konečnom dôsledku prispieva k nižším celkovým nákladom na prevádzku vozidla.

Čím je Originálny olej MAN originálny?

Každý druh oleja má isté technické a chemické parametre, ktoré sa pohybujú v určitých toleranciách. Pri Originálnom oleji MAN, ktorý sa modifikuje špeciálne pre motory MAN, sú všetky špecifikácie dodržiavané mimoriadne presne, aby mazanie prebiehalo na 100 % správne. Takto okrem predĺženej životnosti komponentov zvyšujeme aj účinnosť motora, z čoho vyplýva nižšia spotreba paliva, menšia spotreba motorového oleja a redukujeme aj dopad prevádzky našich vozidiel na životné prostredie. Prirodzene, všetky tieto požiadavky sa na produkt aplikujú v tesnej spolupráci s výrobcom oleja. Kvalitatívne parametre Originálneho oleja MAN sa pravidelne kontrolujú, odoberajú sa vzorky na rozbor, a tak sa overuje, či produkt trvale spĺňa najprísnejšie normy.

A ak to mám zhrnúť, tak k hlavným plusom novinky patrí: po prvé – dlhšia životnosť, a to aj v extrémnych podmienkach, po druhé – vysoká efektívnosť a výkonnosť s minimálnou spotrebou oleja a po tretie – čistiaci efekt pomáha zabrániť vytváraniu usadenín.

Svojim zákazníkom poskytujete nový Originálny olej MAN pre rôzne konštrukčné skupiny vozidla.

Tento produktový rad obsahuje motorový olej, prevodový olej a nápravový olej. Motorový olej zaručuje efektívnu prácu pohonnej jednotky aj vo veľmi ťažkých podmienkach, redukuje opotrebovanie dielcov a ako som už spomínal – z hľadiska technických a chemických parametrov najlepšie spĺňa tie najprísnejšia kritériá pre dlhodobú hospodárnu prevádzku. Zásluhou Originálneho oleja MAN majú motory dlhý servisný interval až do 140 000 kilometrov – v závislosti od typu vozidla a charakteru prevádzky. V tomto kontexte spomeniem aj filter pevných častíc, ktorého životnosť je okolo 850 000 km. Originálny olej MAN podporuje vysokú účinnosť a veľký výkon motora, zároveň ho chráni pred poškodením či koróziu. A aby som nezabudol – v portfóliu nám pribudne aj olej pre nový van MAN TGE, ktorý má, pochopiteľne, inú špecifikáciu ako olej pre nákladné vozidlá.

Môže prevádzkovateľ vozidla MAN použiť iný motorový olej, než Originálny olej MAN?

To by som neodporúčal. Stáva sa, že majiteľ použije iný „cenovo výhodnejší“ olej, ktorý však nemusí mať požadované vlastnosti a následne dôjde k zbytočnému poškodeniu motora. Pri Originálnom oleji MAN výrobca garantuje, že dodáva najvhodnejší produkt pre svoje vozidlá, ktorý je otestovaný a má overovanú kvalitu.

Aké vlastnosti má prevodový olej značky MAN?

Ide vlastne o ďalšiu časť v „puzzle“ optimálneho mazania celého pohonného reťazca. Samozrejme, že má odlišnú viskozitu i ďalšie špecifické vlastnosti, lebo je namáhaný inak ako motorový olej. Aj pri prevodovke platí, že len Originálny olej MAN zabezpečí minimálne trenie pri čo najnižšom opotrebovaní, aby sa predĺžila celková životnosť. Originálny prevodový olej MAN tiež podlieha pravidelnej kontrole stálosti kvality. Je pre neho typická vysoká tepelná stabilita a odolnosť voči oxidácii, a to aj pri dlhých intervaloch medzi výmenami oleja. Garantuje ideálnu viskozitu pre bezproblémové štartovanie za studena a perfektné preraďovanie pri nízkych teplotách, podporuje dlhšiu životnosť prevodovky aj v ťažkých pracovných podmienkach a pri extrémnych vonkajších teplotách

Originálny nápravový olej MAN je niečo ako „koncový hráč“?

Poháňané nápravy sú posledným článkom v hnacej sústave, z ktorého už výkon ide na kolesá a na cestu. Tiež musia fungovať dokonale, aby celý systém dosiahol maximálnu funkčnosť a účinnosť. To si vyžaduje olej, ktorý je precízne zladený s technológiou a ktorý tieto vlastnosti spoľahlivo preukazuje aj v najťažších podmienkach. Výmenný interval tohto oleja je do 500 000 km alebo 3 roky.

Kedy sa Originálny olej MAN začne používať v servisoch na Slovensku?

Od marca tohoto roku sa vo všetkých značkových servisoch MAN pri výmenách aj pri dopĺňaní olejovej náplne bude používať už len Originálny olej MAN. Samozrejme, že pri dolievaní je nový produkt plne kompatibilný s pôvodným olejom, ktorý servisy MAN používali doposiaľ.