Oficiálne otvorenie nového servisu MAN v Prešove

Novinka

Oficiálne otvorenie nového servisu MAN v Prešove

Spoločnosť MAN mala doposiaľ na Slovensku jeden vlastný servis (Bratislava) a sedem autorizovaných servisných partnerov (Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Žilina – Považský Chlmec, Komárno, Liptovský Mikuláš, Zvolen, Prešov). Začiatkom novembra MAN Truck & Bus Slovakia otvára svoje druhé vlastné servisné stredisko – tentoraz na východe Slovenska.

Nový servis MAN sa nachádza v Prešove na Petrovianskej, takže je dobre dostupný z hlavného cestného ťahu z Košíc. Servisná hala zaberá 410 m2 a možno v nej opravovať naraz až 6 vozidiel, k dispozícii je tiež pracovisko na testovanie bŕzd a začiatkom budúceho roka pribudne umyváreň pre nákladné vozidlá a autobusy. Sklad dielcov má plochu 101 m2, administratívna časť 136 m2 a súčasťou prevádzky sú, samozrejme, aj priestory pre technické zázemie i zamestnancov. Celková plocha areálu servisu je 11 692 m2.

Prešovský servis začína pracovať v režime na jednu zmenu (7:00 – 15:30) s 10 zamestnancami, z nich 5 je mechanikov. V prvej polovici roku 2022 sa počíta z rozšírením prevádzky na dve zmeny, aby mohol byť otvorený od 7:00 do 20:00, pričom počet zamestnancov vzrastie na 16, z toho 9 bude mechanikov. V horizonte piatich rokov sa plánuje  s otváracou dobou 7:00 – 22:00 a činnosť zabezpečí až 23 zamestnancov vrátane 15 mechanikov.

Nové servisné centrum bude poskytovať všetky opravy vozidiel značky MAN a prípojnej techniky, ale tiež ďalšie služby: Prehliadku v STK, meranie emisií či kalibrovanie tachografov a tiež 365 dní v roku poskytne nonstop pomoc na ceste MAN Mobile24. Čo sa týka dostupnosti originálnych náhradných dielcov, v sklade bude k dispozícii približne 5000 až 6000 položiek.

Predaj nových vozidiel bude pokrývať trucky a vany, predaj nových autobusov je zabezpečovaný z Bratislavy, resp. z Prahy. Prešovské stredisko bude mať aj predajcu jazdených vozidiel MAN TopUsed.