NOVÁ GENERÁCIA TRUCKOV ÚSPEŠNÁ V IF DESIGN AWARD

Nákladné vozidlá

NOVÁ GENERÁCIA TRUCKOV ÚSPEŠNÁ V IF DESIGN AWARD

Vozidlá MAN novej generácie zapôsobili na recenzentov i zákazníkov svojou skvelou koncepciou. V aktuálnom ročníku prestížnej súťaže iF DESIGN AWARD bodoval MAN TGX výnimočnou funkčnosťou dizajnu a celý nový produktový rad zaujal odbornú porotu výberom materiálov a farieb.

Záujem o iF DESIGN AWARD 2021 bol najväčší v doterajšej 67-ročnej histórii tejto prestížnej súťaže: medzinárodná porota zložená z 98 odborníkov hodnotila 9509 prihlásených produktov z 52 krajín. Napriek silnej konkurencii nová generácia vozidiel MAN presvedčila jury celkovou harmóniou materiálov a farieb a model TGX imponoval svojím mimoriadne funkčným dizajnom.

„Navonok dynamický dizajn spája pokrok, tradíciu a udržateľnosť a vytvára silnú osobnosť s logom leva. Vo vnútri je dôsledne pripravený na potreby vodiča pokiaľ ide o intuitívne, bezpečné a pohodlné pracovisko aj obývací priestor, dokonca i na dlhých cestách,“ hovorí Rudolf Kupitza, šéf dizajnu truckov MAN, keď vysvetľuje vzájomnú súhru výraznosti a praktickosti dizajnu pri vytváraní nezameniteľného vzhľadu novej generácie vozidiel.

„Sme veľmi hrdí na tieto nové ocenenia. Je to veľké uznanie kreatívnosti a zanieteniu celého nášho dizajnérskeho tímu. Nové vozidlá MAN sú spoločníkmi so silou leva pre každého vodiča,“ povedal Göran Nyberg, člen predstavenstva pre predaj a zákaznícke riešenia v MAN Truck & Bus, nadšený z cien iF DESIGN AWARD, ktorým predchádzali uznania v súťaži Red Dot Design Award a „zlato“ z German Design Award za dizajn pracoviska vodiča.

Dizajn dôsledne zameraný na vodiča

Pri vývoji novej generácie nákladných vozidiel oslovil MAN vyše 700 vodičov a zahrnul ich do viacerých modelových štúdií, simulácií jázd a testov na skúšobnej dráhe. Vďaka tomu mohol integrovať skúsenosti profesionálov pri riešení pracoviska vodiča, ktoré definujú tri systémy: na jednej strane zostava prístrojov na palubnej doske, na druhej strane informačný a navigačný systém s 12,3-palcovým monitorom a inovatívnym prvkom MAN SmartSelect a tretím systémom v kabínach pre diaľkovú dopravu je ovládanie funkcií komfortu a zábavy z lôžka. Každý systém má vlastnú logiku ovládania špecifickú pre trucky a zároveň je integrovaný do holistického konceptu interakcie.

Vysokokvalitné a praktické materiály, ergonomicky perfektný komfort pri sedení i počas spánku, množstvo asistenčných a bezpečnostných systémov, ale aj konektivita truckov novej generácie orientovaná na budúcnosť – to všetko trvale prispieva k zjednodušeniu čoraz náročnejšieho každodenného pracovného života vodičov nákladných vozidiel.

Čo je iF DESIGN AWARD?

Ocenenie iF Design Award je medzinárodne rešpektovaná značka najvyššej kvality v oblasti dizajnu. Od roku 1954 ho udeľuje spoločnosť iF International Forum Design za výnimočné výsledky dizajnérov vo všetkých (dnes už deviatich) disciplínach: produkt, obal, komunikácia, dizajn služieb, architektúra, architektúra interiéru a profesionálny koncept, užívateľská skúsenosť a užívateľské rozhranie. Všetky ocenené produkty sú prezentované v iF WORLD DESIGN GUIDE a uverejnené v aplikácii iF design.