NEOPLAN TOURLINER AKO LUXUSNÝ KARAVAN

Autobusy

NEOPLAN TOURLINER AKO LUXUSNÝ KARAVAN

Sen na kolesách: Cestovanie v tomto autobuse NEOPLAN Tourliner nadobudne úplne nové dimenzie. Experti z MAN Bus Modification Center pretvorili autokar na luxusný karavan.

Perina namiesto deky, kuchyňa namiesto plynového variča – odborníci zo strediska špecializovaného na individuálne úpravy autobusov MAN Bus Modification Center (BMC) zmenili NEOPLAN Tourliner na úžasný karavan, ktorý splní všetky vaše túžby. „Prinášame do cestovania celkom novú úroveň komfortu. Navrhli a postavili sme špeciálny interiér, v ktorom dokážeme realizovať individuálne požiadavky zákazníkov – od usporiadania priestoru až po dizajn osvetlenia,“ vysvetľuje Heinz Kiess, šéf predaja a marketingu v BMC. „Naším cieľom je dosiahnuť, aby klienti mali všetko, čo si želajú. Preto pracujeme s najkvalitnejšími materiálmi, pričom prioritami sú starostlivo premyslené riešenia a skvelý dizajn.“

Po nastúpení do luxusného obytného autobusu prejdeme okolo pracoviska vodiča a privíta nás príjemné zákutie so štyrmi pohodlnými kreslami a stolíkom. „Obývačka“ plynule prechádza do veľkej kuchyne. „So svojím prvotriednym vybavením a príslušenstvom je kuchyňa komfortné miesto na prípravu jedál – so špičkovou indukčnou varnou doskou, s modernou rúrou a množstvom skriniek i odkladacích priestorov,“ predstavuje nový produkt Heinz Kiess. Príjemné prostredie dotvára kombinácia bielej farby s povrchmi z prírodného dreva. Samozrejme, že vysokú úroveň pohodlia ponúka aj spálňa s dvoma komfortnými posteľami, ktoré zaručia výdatný spánok.

„Žiadna časť interiéru nevyzerá ani nevzbudzuje pocit, že je to karavan, ale špeciálne v spálni zabudnete, že ste vlastne v autokare. Náš tím vytvoril dom na kolesách,“ hovorí šéf pre predaj a marketing. Po umývadle a toalete získava ďalšie body útulne osvetlená kúpeľňa so sprchou, ktorá má dvere zo skla a bočné panely z minerálových plastov. „Veľkú pozornosť sme venovali svetlu. Nepriame osvetlenie vytvára osobitný pocit pohody v kuchyni aj v obývacej izbe.“ Atmosféru domova posilňujú podlahy s povrchom imitujúcim drevo a špeciálne obklady bočných stien i stropov. Tri strešné poklopy, strešné ventilátory a klimatizačné systémy integrované do strechy sa starajú o príjemnú teplotu vo všetkých priestoroch – bez ohľadu na to, či je vonku horúčava alebo mrzne.

Autokar je vybavený tromi 5-kilowattovými meničmi napätia, 4 lítium-iónovými batériami, výkonným alternátorom, WiFi, kamerovým systémom BirdView, satelitným systémom a odkladacím priestorom pre lyže. Nádrž na pitnú vodu má objem 920 litrov, do ďalšej 520-litrovej sa zbiera odpadová voda. Experti z BMC upravili tiež karosériu autobusu, aby splnili väčšie nároky na konštrukciu v oblasti strechy a batožinového priestoru.

Vyše 12 metrov dlhý NEOPLAN Tourliner poskytuje viac než dosť priestoru pre luxusné  zariadenie a príslušenstvo. Vďaka motoru s výkonom 460 k však dvojnápravové vozidlo dokáže nadchnúť aj na cestách a poľahky sprístupní i odľahlé miesta. K výnimočne hladkej jazde prispieva automatizovaná 12-stupňová prevodovka MAN TipMatic, bezpečnosť garantuje elektronický brzdový systém s ABD a ASR a tiež ESP.