NEMECKÝCH FUTBALISTOV VOZÍ LION’S COACH

Autobusy

NEMECKÝCH FUTBALISTOV VOZÍ LION’S COACH

Nemecká futbalová reprezentácia bude jazdiť na zápasy exkluzívne vybaveným zájazdovým autobusom MAN Lion’s Coach. Tímový autokar z produkcie MAN Truck & Bus získali aj reprezentanti Nemecka do 21 rokov a ženský národný výber.

Nemeckí futbaloví reprezentanti odštartovali sezónu 20. marca v areáli Volkswagen Arena vo Wolfsburgu: Dva dni pred domácim zápasom so Srbskom kouč nemeckého tímu Joachim Löw privítal výkonný prírastok vo svojom družstve a Oliver Bierhoff, generálny manažér reprezentačného mužstva Nemeckého futbalového zväzu (DFB), oficiálne prevzal kľúče od nového tímového autokaru MAN Lion’s Coach C.

„Sme nadšení spoluprácou s Nemeckým futbalovým zväzom. Ako oficiálny autobusový partner DFB dodávame reprezentácii nové tímové autokary a odteraz budeme mužstvo Joachima Löwa voziť na medzinárodné zápasy štýlovo. Nový zájazdový autobus reprezentantov výrazne boduje v oblasti dynamiky jazdy, pohodlia a efektívnosti. Jeho osobitý dizajn a výnimočná paleta prvkov komfortu priťahuje pozornosť a robí z neho správne miesto na relaxovanie hráčov,“ povedal Joachim Drees, generálny riaditeľ MAN Truck & Bus pri odovzdávaní vozidla pred Volkswagen Arenou vo Wolfsburgu.

Nemeckí futbaloví reprezentanti začali sezónu medzinárodných stretnutí a kvalifikačné súboje majstrovstiev Európy s pôsobivou podporou 500 koní (368 kW). Ženský reprezentačný výber Nemecka, ktorý sa teší na tohtoročný vrchol – majstrovstvá  sveta vo Francúzsku, si tiež bude užívať nový tímový autokar MAN Lion’s Coach C s výkonom 338 kW/460 k. A do tretice: Budúce hviezdy v tíme juniorov do 21 rokov bude prepravovať na zápasy ďalší Lion’s Coach C (338 kW/460 k). Všetky tri autokary DFB pre reprezentačné tímy charakterizuje rozsiahla špeciálna výbava a exkluzívny dizajn interiéru. Trojnápravové vozidlá s dĺžkou 13,4 m upravovali experti v MAN Bus Modification Center v Plauene.

„Chceme sa vrátiť medzi svetovú špičku. Potrebujeme k tomu aj silných partnerov, ktorých našťastie máme vo Volkswagene, Volkswagene Úžitkové vozidlá aj v MAN. Tímové autobusy vždy disponujú silnou emotívnou príťažlivosťou pre fanúšikov aj pre hráčov. Náš nový autokar bude súčasťou imidžu národného tímu a inovatívny, priateľský dizajn jeho exteriéru určite vzbudí veľkú pozornosť,“ povedal Oliver Bierhoff, generálny manažér reprezentačného mužstva Nemeckého futbalového zväzu.

V rámci cestovania na kvalifikačné zápasy majstrovstiev Európy budú mať nemeckí futbaloví reprezentanti viac než dosť príležitostí zoznámiť sa s nadštandardnými prvkami komfortu tímového autokaru MAN Lion’s Coach. Všetkých 36 sedadiel s koženým čalúnením má nastaviteľné opierky hlavy a na zadnej strane vstavané vyklápacie stolíky, resp. opierky pre nohy. Štyri konferenčné stoly (dva z nich s nastavovaním výšky) so sedadlami oproti sebe vytvárajú priestor na porady pred zápasom a vyhodnotenie výkonu po stretnutí. Cestovanie sa zmení na príjemný zážitok vďaka modernému kútiku s občerstvením, ktorý je vybavený množstvom odkladacích priestorov, chladničkou a kávovarom. Samozrejme, že nechýba komfortné WC. Perfektné multimediálne vybavenie poskytuje všetko, čo by mužstvo mohlo potrebovať. Zahŕňa špičkové Wi-Fi s vysokorýchlostným mobilným pripojením na internet, server pre digitálne médiá, LCD monitory vzadu, systém ozvučenia s prídavnými reproduktormi a subwoofermi, HDMI prípojku a USB porty.

Predstavitelia DFB kladú veľký dôraz na oblasť bezpečnosti. Okolie monitoruje 6 prídavných kamier a tímový MAN Lion’s Coach je vybavený množstvom asistenčných systémov vrátane EBA, LGS, ESP, svetelného i dažďového snímača a tiež sledovaním pozornosti vodiča a adaptívnym tempomatom.

Ako súčasť rozsiahleho partnerstva spoločnosti Volkswagen a DFB pokračuje MAN vo svojej dlhej a úspešnej histórii aktivít v športe. „Množstvo popredných európskych klubov – včítane Bayernu Mníchov, Borussie Dortmund a Paris Saint-Germain – cestuje autokarmi MAN. Pokiaľ ide o kolektívne športy, tímové autobusy dodávané spoločnosťou MAN Truck & Bus vidno takmer všade. Športové sponzorstvo je teraz osvedčeným nástrojom komunikovania našich značiek a pomáha ich emocionálne nabiť a jasne umiestniť,“ hovorí Hartmut Sander, ktorý ako viceprezident korporačnej komunikácie v MAN Truck & Bus zodpovedá za sponzorovanie športu.