MAN SimplePay: Keď platí truck

MAN SimplePay: Keď platí truck

Nákladné vozidlo s funkciou peňaženky: Nová digitálna platforma MAN SimplePay uľahčí zákazníkom všetky platobné operácie – s úplnou transparentnosťou. V súlade s mottom „Zjednodušujeme zákazníkom podnikanie“.

●  MAN SimplePay automatizuje platobné operácie

●  S partnerom BP je možné za tankovanie zaplatiť v kamióne

●  Plánuje sa rozšírenie do „platobného ekosystému“

MAN Truck & Bus je „inteligentný novátor“ a prvý výrobca truckov, ktorý vyvinul digitálnu platformu pre všetky platobné procesy súvisiace s úžitkovými vozidlami: MAN SimplePay. Z trucku sa tak stáva digitálna peňaženka pre všetky transakcie, ku ktorým dochádza pri každodennej nákladnej doprave. Výhody: Úplná transparentnosť a zjednodušenie platobných operácií. V duchu svojho hlavného strategického pravidla „Simplifying Customer Business“ spoločnosť MAN Truck & Bus svojim zákazníkom ešte viac uľahčuje podnikanie.

Platforma MAN SimplePay je prvý krok ku kompletnému platobnému ekosystému pre rôzne služby. Zo začiatku MAN spolu s partnerom BP uvádza na trh riešenie pre automatizované bezkontaktné a bezpečné spôsoby platby pri tankovaní – bez hotovosti alebo kreditných kariet. Vodič zostáva pri kamióne, čím sa eliminujú návštevy predajne čerpacej stanice a šetrí sa čas. To tiež redukuje prípadný kontakt s inými ľuďmi v čase pandémie.

Správcovia vozidlových parkov profitujú aj z toho, že v reálnom čase majú pri každom vozidle prehľad o platbách a v jedinom systéme môžu kontrolovať všetky náklady aj procesy. Ďalším pozitívnym efektom je zníženie ich zaťaženia administratívnou prácou. Toto je vážny problém, pretože administratíva často zaberá vedúcim dopravy veľa hodín a obmedzuje ich pri plnení hlavnej úlohy – zabezpečovať efektívne využívanie flotily podniku.

Z technického hľadiska proces úhrady prebieha priamo z trucku cez RIO Box, ktorý je namontovaný v kabíne. Digitálne spracovanie platby vykonáva iný partner – procesor platieb Stripe. Cloudovú infraštruktúru poskytuje Amazon Web Services (AWS). Službu MAN SimplePay si bude možné zarezervovať cez MAN Marketplace, potom sa bezdrôtovo nainštaluje do vybraných truckov.

Zámerom je spolu s BP čo najrýchlejšie uviesť MAN SimplePay na trh. A to nie je všetko. V ďalších krokoch sa partnerská sieť a služby pre jednoduché a bezpečné platby ešte rozšíria, napríklad o záruku platby v servise cez RIO Box v prípade poruchy na cestách. Od októbra 2022 je MAN SimplePay k dispozícii pre pilotných zákazníkov v Anglicku. Nasledovať bude uvedenie tejto služby na nemeckom trhu a neskôr i za hranicami Nemecka. V pláne je tiež integrácia zmiešaných flotíl cez TRATON Group a rozšírenie MAN SimplePay aj pre autobusy a dodávky MAN.