MAN PARTNEROM MAJSTROVSTIEV SVETA V HÁDZANEJ

Autobusy

MAN PARTNEROM MAJSTROVSTIEV SVETA V HÁDZANEJ

Rýchly, dynamický a napínavý šport – 24 mužstiev bojuje o titul na 26. majstrovstvách sveta v hádzanej. Na zápasy, ktoré sa hrajú v Nemecku, vozia športovcov komfortné a bezpečné autokary z portfólia MAN Truck & Bus, oficiálneho partnera MS.

Hádzanárske majstrovstvá sveta mužov sa začali 10. januára a potrvajú do 27. januára 2019. Turnaj sa koná v Nemecku a Dánsku, o najcennejší titul súperí 24 družstiev. Na stretnutia na nemeckej pôde, ktoré sa hrajú v Berlíne, Kolíne, Mníchove a Hamburgu, vozia športovcov zájazdové autobusy od MAN. Ako „oficiálny dodávateľ“ spoločnosť MAN Truck & Bus poskytla usporiadateľom 12 tímových autokarov: 11 z modelového radu MAN Lion’s Coach a jeden NEOPLAN Cityliner, ktorý je vyhradený pre reprezentantov Nemecka. Vozidlá označené symbolmi šampionátu boli odovzdané v polovici decembra pred mníchovským značkovým a zákazníckym centrom MAN Bus Forum.

„Autokar pripravený pre nemecké reprezentačné mužstvo má jasne koncipovaný dizajn, ktorý vzbudí veľkú pozornosť. A slogan Deutschland fährt MAN (Nemecko jazdí s MAN) napísaný na čiernom autobuse je ozajstným pútačom,“ prehlásil Hartmut Sander, viceprezident pre korporačnú komunikáciu v MAN Truck & Bus, ktorý ma na starosť sponzorovanie športu. Podobne ako zvonka je autokar pôsobivý aj vnútri – vďaka exkluzívnemu zariadeniu interiéru, ktoré zrealizovalo MAN Bus Modification Center v Plauene. Úpravy zahŕňajú salónik so stolom a sedem samostatných kožených sedadiel v zadnej časti, ďalej stolíky pre dve štvorice sedadiel, komfortnú kuchynku aj moderný multimediálny systém. V takto vybavenom autokare má tím k dispozícii ideálne podmienky na prediskutovanie taktiky pred zápasom či na vyhodnotenie výkonov.

„Dômyselné riešenia, veľkorysý vnútorný priestor, pohodlné sedadlá a príjemné osvetlenie garantujú, že športovci dorazia do cieľa odpočinutí,“ uviedol Andreas Losert, regionálny manažér predaja autobusov v MAN Truck & Bus Germany. Cityliner L poháňa motor Euro 6 s výkonom 324 kW (440 k), ktorý stanovuje štandardy pokiaľ ide o ohľaduplnosť k životnému prostrediu a hospodárnosť prevádzky. Mobilný hlavný stan nemeckého hádzanárskeho mužstva disponuje množstvom vyspelých asistenčných systémov. Bezpečnosť na palube garantuje EBS, systém núdzového brzdenia EBA, asistent pre jazdu v pruhu LGS, adaptívny tempomat a kamerový systém BirdView, ktorý zobrazuje priestor okolo vozidla z vtáčej perspektívy.

Aj ostatné hádzanárske reprezentačné výbery sa môžu pokojne spoľahnúť na ich tímové autobusy vybavené množstvom asistenčných systémov, ktoré zaručujú špičkovú, komplexne poňatú bezpečnosť. Autokary MAN Lion’s Coach, ktoré majú dĺžku až do 14 m, poskytujú prvotriedny komfort spojený s vysokou hospodárnosťou. Dokonca aj dlhé cestovanie je relaxom – vďaka priestrannému interiéru a pohodlným sedadlám.

Ako partner 26. majstrovstiev sveta v hádzanej si MAN môže pripísať ďalšiu úspešnú kapitolu do tradície sponzorovania športu: „Najmä pokiaľ ide o tímové športy prakticky všade sa stretnete s autokarmi, ktoré dodáva MAN Truck & Bus. Sponzorstvo v oblasti športu sa teraz stalo pre nás osvedčeným komunikačným nástrojom, ktorý pomáha spájať naše značky s emóciami a podporuje ich silnú pozíciu na trhu,“ dodal Hartmut Sander.