MAN ODOVZDAL 55 AUTOBUSOV LION’S CITY MESTU GDYŇA

Autobusy

MAN ODOVZDAL 55 AUTOBUSOV LION’S CITY MESTU GDYŇA

V polovici októbra zástupcovia spoločnosti MAN Truck & Bus oficiálne odovzdali reprezentantom poľského prístavného mesta Gdyňa flotilu 55 mestských autobusov Lion’s City.

Poľské prístavné mesto Gdyňa, ktoré leží v Gdanskom zálive a má zhruba 250 000 obyvateľov, sa v polovici októbra stalo dejiskom nezvyčajnej slávnostnej udalosti – oficiálneho odovzdania 55 mestských autobusov z modelového radu MAN Lion’s City. Medzi hosťami ceremoniálu boli Wojciech Szczurek, primátor mesta Gdyňa, Marc Martinez, generálny riaditeľ MAN Truck & Bus Poland a reprezentanti spoločností Gdynia PKM, PKA a ZKM, ktoré majú na starosť mestskú hromadnú dopravu.

MAN Truck & Bus odovzdal mestu Gdyňa celkove 32 kĺbových autobusov MAN Lion’s City (A23) poháňaných efektívnymi motormi Euro 6d s výkonom 235 kW/320 k. Šesťstupňová automatická prevodovka EcoLife garantuje hladkú jazdu a čo najmenšiu spotrebu. Mestské autobusy s celkovou dĺžkou 18 metrov sú vybavené komplexným systémom klimatizácie, USB portami pre rýchle nabíjanie a kamerovým monitorovaním interiéru, takže obyvateľom i návštevníkom poskytujú maximálne komfortné a bezpečné cestovanie. Konfigurácia sedadiel zohľadňuje pasažierov so zhoršenou mobilitou a seniorov: 16 miest na sedenie je ľahko dostupných od dverí s nízkym nástupom, nechýba rampa pre vozíčkarov a priestor pre dva invalidné vozíky.

Okrem nových kĺbových vozidiel MAN pribudlo na linkách prístavného mesta aj 23 city-busov Lion’s City (A21) s dĺžkou 12 metrov. Aj ich motory s výkonom 206 kW/280 k Euro 6d sú spriahnuté s automatickou prevodovkou EcoLife. Výbava priestoru pre cestujúcich je podobná ako pri 18-metrových verziách: klimatizácia, USB porty a vyspelý kamerový systém. Pre pasažierov s obmedzenou pohyblivosťou je vyhradených 6 sedadiel, vpravo od stredných dverí sa zmestia invalidné vozíky alebo detské kočiare.

„Fakt, že mesto Gdyňa sa rozhodlo kúpiť autobusy MAN, je pre nás ohromný úspech. Sú to moderné, pohodlné autobusy, ktoré poskytujú cestujúcim množstvo praktických prvkov a majú nové efektívne motory,“ uviedol Marc Martinez pri príležitosti oficiálneho odovzdania vozidiel, ktoré vyrobila fabrika MAN v poľských Starachowiciach. „MAN a Gdyňa úspešne spolupracujú od roku 2006 – za posledných 13 rokov si mesto objednalo vyše 30 efektívnych a čistých autobusov MAN. Teší nás, že význam tohto obchodného partnerstva rastie a bude pokračovať aj v budúcnosti.“