MAN LION’S CITY G DOSTAL CENU ZA INOVÁCIU

Autobusy

MAN LION’S CITY G DOSTAL CENU ZA INOVÁCIU

Nemecký plynárenský priemysel na slávnostnom vyhlasovaní inovácií roku 2018 ocenil v kategórii Mobilita a doprava mestský autobus MAN s novo vyvinutým plynovým motorom E18.

Plynová verzia nového kĺbového mestského autobusu MAN, ktorý debutoval vo svetovej premiére vlani na jeseň na veľtrhu úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri, dostala úplne nový motor typového radu E18. V porovnaní s predchodcom ponúka väčší krútiaci moment pri nižšom zdvihovom objeme, takže je nielen výkonnejší, ale aj kompaktnejší.

„MAN je mnoho rokov európskym lídrom v oblasti technológie a na trhu plynových autobusov. Aby sme boli schopní ponúknuť našim zákazníkom špičkovú technológiu aj v budúcnosti, využili sme naše 75-ročné skúsenosti s pohonom na plyn pri vývoji nového motora. Preto som mimoriadne rád, že porotu, ktorá mala za úlohu vybrať víťaza Ceny za inováciu Nemeckého plynárenského priemyslu, presvedčil svojou výnimočnou ekonomickou efektívnosťou a extrémne nízkymi emisiami vo výfukových plynoch,“ povedal Rudi Kuchta, riaditeľ pre produkty a predaj autobusov v MAN Truck & Bus.

Obzvlášť pozitívne bol prijatý celkový koncept nového modelu MAN Lion’s City G spojený s hybridným modulom MAN EfficientHybrid. Najmä v kombinácii s voliteľným hybridným riešením majú mestá k dispozícii vozidlo, ktoré je maximálne hospodárne a ohľaduplné k životnému prostrediu a ktoré sa hladko integruje do prevádzkovej štruktúry. A ak dopravný operátor využíva bioplyn, MAN Lion’s City G je najekonomickejším a najekologickejším riešením pre systém verejnej hromadnej dopravy takmer bez emisií CO2. „Toto je dôležitý krok do budúcnosti pre MAN a mnoho dopravných spoločností, hlavne s ohľadom na obmedzovanie znečisťovania ovzdušia v mestách,“ dodal Rudi Kuchta.

Cenu za inováciu udeľuje Nemecký plynárenský priemysel už dvadsať rokov, pričom spomedzi mnohých kandidátov oceňuje jury najlepšie energetické koncepty v plynárenskom odvetví.