MAN LIGA POKRAČUJE: ODŠTARTOVALO 2. KOLO SÚŤAŽE VODIČOV

Nákladné vozidlá

MAN LIGA POKRAČUJE: ODŠTARTOVALO 2. KOLO SÚŤAŽE VODIČOV

Súťaž MAN LIGA, ktorá mala vlani na jeseň premiéru, sa stretla s úspechom u dopravcov i vodičov. Teraz príbeh pokračuje: 21. mája sa rozbehlo 2. kolo.

Spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia nadviazala na úspešnú vlaňajšiu premiéru súťaže MAN LIGA, v rámci ktorej prezentuje zákazníkom vozidlá novej generácie a zároveň umožní vodičom zmerať si sily v efektívnosti jazdy a vo využívaní sofistikovaných technológií. Výbava štyroch vozidiel, s ktorými súťažiaci budú jazdiť v bežnom prevádzkovom režime svojich firiem, obsahuje okrem iného automatizovanú prevodovku MAN TipMatic so softvérom preraďovania Efficiency+, adaptívny tempomat a tiež funkcie EfficientCruise, EffcientRoll aj systém Stop & Go.

„Nový typ podujatia splnil naše očakávanie. Druhým kolom oslovujeme novú skupinu záujemcov o testovanie ťahačov MAN TGX nastupujúcej generácie a opäť očakávame špičkové výsledky. Pripravili sme štyri vozidlá v dvoch vyhotoveniach – dve sú vo verzii low deck, dve s klasickou výškou točnice 1100 mm a všetky majú motory s výkonom 470 k. Počítame s účasťou 30 až 40 firiem, zákazníkom budeme ťahače požičiavať na 10 dní a súťaž potrvá zhruba do začiatku prázdnin,“ povedal pred štartom prvých súťažiacich Radoslav Jurča, konateľ spoločnosti MAN Truck & Bus Slovakia.

Výkony za volantom sa budú analyzovať prostredníctvom digitálnej platformy RIO. Každý šofér dostane individuálne hodnotenie vyjadrené v percentách a na základe týchto výsledkov bude vyhlásené poradie. Samozrejme, traja najlepší získajú ceny. Súčasťou testu bude i hodnotenie ťahačov z pohľadu vodičov – prostredníctvom dotazníkov oznámkujú interiér, exteriér, asistenčné systémy a pohonný reťazec.