DEŇ PLNÝ ZÁŽITKOV

MAN Day 2018

DEŇ PLNÝ ZÁŽITKOV

Areál Slovakia Ringu privítal vyše 200 hostí, ktorí prijali pozvanie na tradičný MAN Day. Tradične pestrý bol aj program zacielený na zážitky nielen za volantom truckov s levom na maske.

Stretnutie so zákazníkmi a priaznivcami mníchovského výrobcu úžitkových vozidiel organizuje spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia fakticky už od roku 2003 – vtedy vznikol nápad usporiadať nultý ročník podujatia MAN Day. Myšlienka sa ujala. Pozitívny ohlas zo strany našich klientov bol inšpiráciou i motiváciou akciu rozvíjať a zdokonaľovať. Krédom stretnutí je stmelenie komunity z branže, ktorá dôveruje značke MAN a raz za rok zorganizovať neformálne stretnutie. Relax aj aktívny oddych s atraktívnym programom – jednoducho príležitosť na chvíľu vypnúť, odstrihnúť sa od každodenného stresu.

Pretekový okruh pri Orechovej Potôni má ohromný potenciál pre podujatia tohto typu. Preto sa organizátor po úspešnom vlaňajšku rozhodol spraviť na Slovakia Ringu reprízu. S inovovaným programom i pozoruhodnými ukážkami umenia zo sveta rýchlych kolies.
Pochopiteľne, hlavnými protagonistami boli samotní zákazníci. Priamo na pretekovej trati si mohli vyskúšať ťahače TGX 18.500, modelový rok 2018, so zmodernizovaným interiérom. Vylepšené pracovisko vodiča bolo k dispozícii aj v exponátoch zaparkovaných v depe. K dispozícii mali školiteľov MAN ProfiDrive pripravených vysvetliť, ako fungujú nové prvky prevodovky MAN TipMatic, resp. asistenčných systémov.

Ani najnovší súrodenec model TGE neodpočíval. Novinka v produktovej palete MAN sa od začiatku januára predáva už aj na Slovensku, no mnohí zákazníci ho videli naživo prvý raz a skúšobná jazda s veľkým vanom na pretekovom okruhu je predsa len niečo výnimočné. Intenzívny záujem vzbudili tiež zájazdové autobusy MAN a Neoplan. Okrem expertov na autobusovú dopravu aj klienti zo sektora ťažkej nákladnej dopravy radi využili šancu zajazdiť si na autokaroch Lion´s Coach a Tourliner. Prvý z nich v rámci podujatia absolvoval dokonca slovenskú premiéru.

Pestrý testovací program okorenila atmosféra pretekového depa: fanúšikovia adrenalínu z rýchlosti – a bolo ich hodne – postupne absolvovali okruh s „race taxi“. Pevne pripútaní štvorbodovými pásmi v anatomickom sedadle spolujazdca vo vozidlách KTM X-bow, Ariel Atom či Porsche 911 v úprave GT si zreálnili predstavy o pocitoch pretekára. Svojou „troškou do mlyna“ prispeli aj otec a syn Malchárkovci z tímu Audi Sport Slovakia, ktorí v boxe číslo 1 dolaďovali svoje ostré Audi R8 na blížiacu sa sezónu a čochvíľa preháňali 600 koní po okruhu. Športovú časť programu ešte pritvrdili dymiace pneumatiky a vôňa spáleného pretekového benzínu, keď na scénu nastúpili motocykloví kaskadéri Adam Peschel a Mirek Frey. To bol veru zážitok pre oči i pre uši!

Tým však ponuka MAN Day nekončila. Po decibeloch na trati hostia mohli zažiť úplné ticho v kabíne elektromobilu Tesla S. Lákavá bola i príležitosť vyskúšať si Audi Q7, A7 S-line aj A8. Potom sa dalo ochutnať niečo úplne odlišné – sklápač TGS 41.460 8×6 v off-roadovej sekcii areálu a z neho presadnúť do niektorého z džípov, ktoré pristavil Jeep club Slovensko.
Nechýbala ani súťaž: jazdil sa „slalom naslepo“, pri ktorom vodiča navigoval partner zvonka vysielačkou – šofér mal totiž čelné sklo zakryté. Výsledok si mohli súťažiaci vylepšiť (alebo zhoršiť) klasickou jazdou zručnosti a časy dosiahnuté v obidvoch disciplínach sa spočítali.

Slnečný MAN Day 2018 sa konal poslednú aprílovú stredu a keďže počasie vyšlo na 100 %, hostesky zaregistrovali v priebehu dňa skutočne hojnú účasť 214 hostí. Ďakujeme za priazeň!