LION’S CITY E VOZÍ NÁVŠTEVNÍKOV IAA

Autobusy

LION’S CITY E VOZÍ NÁVŠTEVNÍKOV IAA

Návštevníci výstavy IAA 2021 v Mníchove môžu osobne zažiť udržateľnú a perspektívnu mobilitu: Medzi veľtržným areálom a mestom totiž bude v tzv. modrom pruhu premávať plne elektrický MAN Lion’s City E.

Dejiskom veľtrhu IAA je prvýkrát Mníchov: Od 7. do 12. septembra sa v bavorskej metropole uskutoční stretnutie priemyslu zameraného na mobilitu a dopravné technológie. Nejde však iba o nové miesto, inovatívny je tiež koncept podujatia: Cieľom organizátorov IAA 2021 je ponúknuť návštevníkom prehliadku inteligentnej mobility a súčasne aj atraktívne dialógové fórum. Preto sa podujatie uskutoční nielen na výstavisku, ale aj na mnohých miestach Mníchova, kde si návštevníci môžu vymeniť nápady na tému mobility budúcnosti a spoznať inovatívne technológie. Elektrický autobus MAN jazdí medzi centrom mesta a výstaviskom v tzv. modrom pruhu – dovezie cestujúcich do cieľa bezpečne, pohodlne a ekologicky.

„Návštevníci veľtrhu zažijú udržateľnú, na budúcnosť orientovanú mobilitu s naším autobusom MAN Lion’s City E. Z hľadiska udržateľnosti je to ozajstný talent, ktorý v máji pri teste Efficiency Run prelomil hranicu 550 km,“ hovorí Andreas Tostmann, predseda predstavenstva MAN Truck & Bus. „MAN Lion’s City E jazdí lokálne bez emisií a reprezentuje budúcnosť mobility v centrách miest.“

„Potenciál na zredukovanie emisií CO2 v lokálnej hromadnej doprave je obrovský,“ hovorí Rudi Kuchta, riaditeľ autobusovej divízie v MAN Truck & Bus. Uznala to aj Európska únia a schválila smernicu o čistých vozidlách, ktorá stanovuje záväzné emisné normy v mestských flotilách s platnosťou od začiatku augusta 2021. Takže mestá musia nabrať kurz smerom k mobilite bez emisií. Cieľom je prejsť od „nízkych emisií“ k „žiadnym emisiám“. Riešenia zaostrené na mobilitu budúcnosti sú preto žiadanejšie než kedykoľvek predtým. Čoraz viac dopravných operátorov sa spolieha na MAN Lion’s City E, ktorý jazdí nielen po Mníchove, ale teraz už aj v mnohých európskych mestách.“

MAN Truck & Bus ponúka ucelený koncept, ktorý kombinuje individuálne nastavené riešenia, napríklad poradenstvo pre prevádzkovanie autobusov Lion’s City E a celkové poňatie e-mobility. Cieľom je poskytnúť dopravným spoločnostiam maximálnu podporu v procese prechodu k mobilite bez emisií. „Sme presvedčení, že elektrická mobilita je kľúčovou technológiou pre mestskú mobilitu dneška i zajtrajška,“ dodáva Rudi Kuchta.