LION’S CITY 18 POPUTUJE PRVÝKRÁT DO MAROKA

Autobusy

LION’S CITY 18 POPUTUJE PRVÝKRÁT DO MAROKA

Spoločnosť MAN Truck & Bus získala z Maroka výnimočnú objednávku na 89 podvozkov pre mestské autobusy a 11 kĺbových autobusov MAN Lion’s City 18. Osemnásťmetrový model bude mať v tejto severoafrickej krajine premiéru! Zákazka jasne dokazuje, že nová generácia mestských autobusov sa perfektne hodí aj pre trhy mimo Európy.

Maroko okúzľuje návštevníkov impozantnými mešitami, zelenými oázami a exotickými vôňami. V blízkej budúcnosti sa na tento zoznam môžu pridať aj moderné mestské autobusy od spoločnosti MAN Truck & Bus: 100 nových vozidiel bude onedlho spoľahlivo a luxusne voziť obyvateľov i návštevníkov pobrežného mesta Kenitra a jeho okolia. „Náš tamojší tím posledných pár týždňov úzko spolupracoval s odborníkmi z partnerskej spoločnosti Sefamar, aby sa podarilo túto objednávku zabezpečiť. Veľmi nás teší úspech a dôvera, ktorú do nás vložil dopravný podnik Foughal Bus,“ povedal ku kontraktu Rudi Kuchta, riaditeľ divízie autobusov v spoločnosti MAN Truck & Bus. Objednávka obsahuje 89 nízkopodlažných autobusových podvozkov RC3 a 11 kĺbových autobusov Lion’s City s dĺžkou 18 metrov. Podvozky aj hotové autobusy MAN dodá v priebehu roka 2021. Osemnásťmetrové mestské autobusy Lion’s City novej generácie sú vybavené najnovším motorom D15 s výkonom 330 k (243 kW), automatickou prevodovkou a inovatívnymi bezpečnostnými asistenčnými systémami. Veľkorysý priestor, pohodlné sedadlá a účinná klimatizácia z nich robí luxusné dopravné prostriedky bez ohľadu na ročné obdobie. Autobusy vyrába fabrika MAN v poľských Starachowiciach, ktorá sa špecializuje na nízkopodlažné modely a autobusové podvozky.

„Táto objednávka je pre nás dôležitá z dvoch dôvodov: prvým je úžasná príležitosť dokázať, že naša nová generácia mestských autobusov MAN vybavená najmodernejšou technológiou sa dokonale hodí pre všetky trhy – aj mimo Európy. Druhým dôvodom je, že týchto 11 autobusov Lion’s City reprezentuje prvé kompletné kĺbové a nízkopodlažné vozidlá značky MAN, ktoré budú premávať v Maroku,“ zdôrazňuje Rudi Kuchta

Do Kenitry smeruje aj 89 nízkopodlažných podvozkov RC3 pre autobusy s dĺžkou 12 metrov. Šasi sú vybavené motormi D08 s výkonom 290 k (213 kW) a najmodernejšími automatickými prevodovkami, ktoré garantujú hladkú jazdu. Karosérie dodá lokálny výrobca Irizar Maroc.

Okrem progresívnej technológie a kvality rozhodujúcimi faktormi pri tomto kontrakte sú aj výnimočné servisné a popredajné služby spoločnosti Sefamar. Súčasťou objednávky je tiež päťročná zmluva na údržbu celej objednanej flotily.

Kenitra sa nachádza 50 km severne od Rabatu, má vyše 400 000 obyvateľov a patrí k najvýznamnejším mestám v Maroku. Najznámejšie je ako poľnohospodárske centrum krajiny.