LIMITOVANÁ SÉRIA K 20. VÝROČIU MAN NA SLOVENSKU

Nákladné vozidlá

LIMITOVANÁ SÉRIA K 20. VÝROČIU MAN NA SLOVENSKU

Spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia pri príležitosti svojich okrúhlych narodenín pripravila limitovanú edíciu ťahača TGX. Vyznačuje sa originálnym lakom s airbrushovým stvárnením jubilejných motívov a, samozrejme, špičkovou výbavou.

V livreji špeciálnej série sa prezentuje MAN TGX 18.500 4×2 BLS s najväčšou kabínou XXL. Ťahač Vario vo verzii EfficientLine 3 obsahuje aeropaket a GPS tempomat EfficientCruise®, ďalej má vodič k dispozícii tempomat s regulovaním odstupu, xenónové svetlá aj svetlá do hmly s funkciou osvetľovania vnútornej strany zákruty. Z prvkov komfortu je vo výbave napríklad multifunkčný volant, automatická klimatizácia, izolácia kabíny NORDIC proti chladu, na lôžku matrac s rozdelením tvrdých zón, rádio MAN Media Truck Advanced so 7-palcovým farebným displejom, navigácia pre celú Európu…

Šesťvalcový 12,4-litrový motor D2676LF51 Euro 6 SCR generuje výkon 368 kW/500 k a maximálny krútiaci moment 2500 Nm poskytuje v širokom rozsahu otáčok 930 – 1350 min-1. Prevodovka MAN TipMatic 12+2 27 DD s retardérom obsahuje funkciu rozkolísania vozidla a tiež EfficientRoll (tzv. plachtenie – jazda na voľnobeh), ktorý sa podieľa na znižovaní spotreby paliva.

Prvý ťahač z tejto špeciálnej série si prevzala firma PE-Trans, s.r.o, z Brezna, ktorá už od svojho vzniku prevádzkuje iba vozidlá MAN a ktorá zhodou okolností tento rok tiež jubiluje – oslávila 10. narodeniny.

Značka MAN pôsobí na slovenskom trhu už 20 rokov a dve dekády sa naplnili v týchto dňoch: firma MAN – ÚŽITKOVÉ VOZIDLÁ – SLOVAKIA, s.r.o., bola založená v novembri 1997.