LABUŽNÍCKA PREHLIADKA SINGAPURU

Unikátne vozidlá

LABUŽNÍCKA PREHLIADKA SINGAPURU

Singapurský autobusový dopravca Duck & Hippo ponúka vyhliadkové jazdy spojené s gastronomickým zážitkom: hostia si v rámci prehliadky mesta môžu vychutnať aj regionálne lahôdky. Reštaurácia na kolesách je inštalovaná v poschodovom autobuse MAN.

Luxusný GOURMETbus umožňuje vychutnať si kulinárske lahôdky a zároveň si obzrieť najzaujímavejšie miesta v Singapure. Na hornom poschodí autobusu MAN je reštaurácia pre 32 hostí, na spodnom kuchyňa. Vodič hostí prevezie okolo architektonických zaujímavostí, medzi ktoré patrí centrum umenia Esplanade, Národná galéria, Čínska štvrť, svetoznámy park Gardens by the Bay (s prestávkou na krátku prechádzku) a najväčšia fontána na svete v nákupnom stredisku Suntec City. Počas vyhliadkovej jazdy sa na obed podáva zázvorové kurča „samsui“ a parené chuťovky „dim sum“ s rôznymi náplňami, na večeru zas indonézsko-čínske dobroty. „MAN GOURMETbus je osviežujúco nový koncept, ktorý kreatívne spája gurmánsky zážitok a prehliadku mesta. Ukazuje tiež inovatívne možnosti, ktoré vďaka svojim produktom značka MAN môže v spolupráci s výrobcami nadstavieb ponúknuť zákazníkom na celom svete,“ povedal Tim Schuler, obchodný riaditeľ pre autobusy v spoločnosti MAN Truck & Bus Asia Pacific.

Spoločnosť MAN pri vývoji pojazdnej reštaurácie spolupracovala s firmou Soon Chow, lokálnym výrobcom nadstavieb. „Koncept a jeho realizácia sú v Ázii jedinečné,“ dodáva T. Schuler. Základom autobusu je nízkopodlahový 12-metrový podvozok MAN typu A69 vybavený motorom Euro 5 s výkonom 250 k (184 kW). O bezpečnosť sa stará elektronický brzdový systém EBS, ABS a ASR, k mimoriadnemu komfortu pri jazde prispieva aj elektro-nicky riadené vzduchové odpruženie ECAS.

Vozidlo s elegantnou čiernou karosériou priťahuje pozornosť hneď na prvý pohľad a nadšenie zákazníkov pokračuje aj po nastúpení. „Tento poschodový autobus má všetky znaky luxusnej reštaurácie vrátane dizajnu a konfigurácie interiéru,“ vysvetľuje T. Schuler. Hostia najprv po červenom koberci vojdú na spodné poschodie, kde sú priestory kuchyne. Tá je vybavená všetkým, čo treba na zohrievanie a servírovanie jedla, ktoré sa dodáva do autobusu čerstvo uvarené pred začiatkom vyhliadkovej jazdy. Dvojchodové menu a nápoje počas cesty Singapurom roznášajú dvaja čašníci. Na horné poschodie do reštaurácie vedie schodisko. Zákazníkov tam vítajú krásne prestreté stoly, príjemnú atmosféru dodáva priestoru nepriame osvetlenie. O živú zábavu sa stará 14 projektorov, ktoré priamo na stoly hostí premietajú sériu obrázkov. Poschodový autobus MAN je tiež vybavený bezdrôtovými mikrofónmi pre sprievodcov, audio-systémom a možnosťou bezdrôtového pripojenia na internet.

Originálny MAN GOURMETbus však nie je jediným výnimočným autobusom s emblémom leva v Singapure. „Turisti i domáci môžu mesto spoznávať úžasnými spôsobmi na viacerých prehliadkach mesta aj vo dvoch historických trolejbusoch MAN,“ dodáva Tim Schuler.

V Singapure nedávno uviedli do prevádzky 122 nízkopodlažných poschodových mestských autobusov. Vznikli v rámci spoločného podniku MAN s malajským výrobcom nadstavieb Gemilang Coachworks s podporou MAN Truck & Bus Asia Pacific a lokálneho dovozcu, firmy STK. Vozidlá nadväzujú na objednávku 60 kusov z roku 2015, takže flotila značky MAN v Singapure sa rozrástla na vyše 950 autobusov. Obchodný manažér pre autobusy v MAN Truck & Bus Asia Pacific Christian Schuf: „Vďaka rozšíreniu našej ponuky o nový podvozok poschodového autobusu sme od tohto roku schopní poskytnúť kompletnú paletu produktov, ktorá pokrýva všetky rozmanité požiadavky našich zákazníkov – od sólo autobusu s dĺžkou 12 m cez 18-metrové kĺbové vozidlá až po 12-metrový double-decker.“