INTERIÉROVÉ ŠTÚDIO V BMC PLAUEN

Autobusy

INTERIÉROVÉ ŠTÚDIO V BMC PLAUEN

Zákazníci si najnovšie môžu zostaviť individuálnu výbavu svojich autobusov aj priamo v MAN Bus Modification Center v Plauene. Dokonalé podmienky ponúka nové interiérové štúdio.

MAN Bus Modification Center (BMC) uviedlo nedávno do prevádzky svoje nové interiérové štúdio v Plauene, takže teraz si môžu zákazníci zostaviť kompletný interiér svojho autobusu priamo na mieste. Na rozlohe 60 m2 sú vystavené všetky poťahové látky, podlahové krytiny i vnútorné obloženie autobusov MAN a NEOPLAN. „Zákazníci majú možnosť naživo vidieť rôzne varianty a dotýkať sa ich. Práve u látok hrá hmatový dojem rozhodujúcu úlohu,“ vysvetľuje André Körner, vedúci MAN Bus Modification Center a dopĺňa: „Navyše takto sa dajú oveľa ľahšie posúdiť originálne materiály. Napríklad, či čalúnenie harmonizuje s podlahovou krytinou a vnútorná výbava vyhovuje konkrétnemu dopravcovi a jeho potrebám.“ V štúdiu dostanú zákazníci aj komplexné informácie o všetkých otázkach týkajúcich sa dizajnu, komfortu, vybavenia a priestorového usporiadania interiéru.
V expedičnom centre MAN Bus Forum v Mníchove, vo výrobnom závode v Ankare a tiež v poľských Starachoviciach sú interiérové štúdiá k dispozícii už dlhšie a zákazníci ich často využívajú. Iniciatíva pre vytvorenie interiérového štúdia, ktoré zahŕňa i paletu lakov, prišla z oddelenia podpory predaja autobusov a interiérov. Konkrétnymi nápadmi prispeli Sigrun Riederer-Hegemann a Birgit Schneider, ktoré majú v tejto oblasti dlhoročnú prax a sú k dispozícii zákazníkom v mníchovskom MAN Bus Forum. Pracujú tiež v tíme, ktorý každoročne zostavuje kolekciu materiálov a tie sú následne vystavené vo všetkých štyroch interiérových štúdiách. Gabriela Fabeck, architektka spoločnosti MAN Truck & Bus, navrhla na základe skúseností svojich kolegýň nábytok pre prezentáciu materiálov: „Kládli sme veľký dôraz na to, aby štúdio bolo prehľadne aranžované, svetlé a s moderným dizajnom. Zákazníci by sa tu mali cítiť komfortne a intuitívne nájsť riešenia, ktoré spĺňajú ich predstavy.“
MAN Bus Modification Center v Plauene spustilo prevádzku v roku 2015. Okolo 140 zamestnancov tu plní špeciálne požiadavky zákazníkov – od salóniku v zadnej časti autobusu až po kompletný Discobus alebo double-decker s 20 lôžkami na hornom podlaží. „Som veľmi hrdý, že môžeme aj u nás ponúknuť zákazníkom interiérové štúdio a odborné konzultácie v duchu vysokých štandardov MAN – tak ako v Mníchove, Ankare či Starachoviciach. Ide o ďalší krok smerom k maximálnej orientácii na zákazníka,“ hovorí André Körner.