FIALKY PREPRAVUJE NA PRETEKY NOVÝ VAN TGE 4X4

Dodávkové vozidlá

FIALKY PREPRAVUJE NA PRETEKY NOVÝ VAN TGE 4X4

Slovenské reprezentantky v biatlone Paulína a Ivona Fialkové budú na európske podujatia Svetového pohára 2018/2019 cestovať novým šesťmiestnym vanom MAN TGE 4×4. Tím „Fialiek“ si vozidlo prevzal v piatok 30. novembra v bratislavskom MAN Truck & Bus Centre a hneď odtiaľ vyrazil do Slovinska na prvé preteky nového ročníka SP.

Posledná zastávka sestier Fialkových a ich malého tímu pred odchodom na úvodné podujatie nového ročníka Svetového pohára bola v bratislavskom MAN Truck & Bus Centre. Čakal ich tam novučičký van TGE 3.180 4×4 s predĺženou šesťmiestnou kabínou a 10-kubíkovým nákladným priestorom.

Nápad angažovať sa v ženskom biatlone komentuje Ing. Radoslav Jurča, konateľ spoločnosti MAN Truck & Bus Slovakia: „Od začiatku predaja radu TGE sme hľadali formu pozitívnej propagácie nového produktu. Prvý impulz smerom k biatlonu prišiel od Martina Zimana, nášho predajcu pre Stredoslovenský kraj – oslovil ho otec sestier Fialkových, ktorý je zhodou okolností zákazník MAN. Keďže u nás vo firme máme pozitívny vzťah k športu, videlo sa mi to ako dobrá myšlienka podporiť mladú krvi v slovenskom ženskom biatlone, ktorý donedávna stál na Anastazii Kuzminovej. Veríme, že Paulína a Ivona majú potenciál dosahovať výborné výsledky, a tak sme sa dohodli, že im poskytneme vozidlo, ktoré budú využívať pri preprave na preteky i sústredenia. Pomôžeme tým slovenskému športu, ktorý je v mnohých odvetviach dosť podvyživený a, samozrejme, marketingovo pomôžeme tiež sami sebe. Vozidlo sme konfigurovali vyslovene do zimných podmienok a aj voliteľná výbava sa objednávala tak, aby spĺňalo všetky požiadavky a bolo maximálne pohodlné i praktické pre celý tím.“

Nový van TGE 4×4 poskytla tímu „Fialiek“ spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia na kompletnú sezónu 2018/2019.

Bezpečne, spoľahlivo, komfortne

Keďže preteky biatlonového Svetového pohára sa konajú hlavne v Alpách, podstatným prvkom výbavy je pohon všetkých kolies, ale to zďaleka nie je všetko. Modelový rad TGE disponuje už v sériovom vyhotovení asistentom núdzového brzdenia EBA a medzi ďalším prvkami aktívnej bezpečnosti sa štandardne dodáva okrem ESP a asistenta rozbiehania do kopca aj funkcia stabilizovania vozidla pri bočnom vetre a multikolízna brzda.

Vo vozidle, ktoré prepravuje tím „Fialiek“, sa o príjemnú teplotu v interiéri ešte pred naštartovaním postará nezávislé kúrenie s diaľkovým ovládaním, prídavné vykurovanie s výduchmi pre cestujúcich na druhom rade sedadiel má samostatné nastavenie teploty aj intenzity fúkania vzduchu a izoláciu vylepšujú dvojité sklá bočných okien. V mrazoch vodiči iste ocenia vyhrievanie čelného skla a v zimnom období určite dobre padnú aj FULL LED svetlá. Dodávka s dvojitou kabínou má dva rady sedadiel (3+3), na ktorých sa komfortne odvezie päťčlenný tím v takejto zostave: pretekárky Paulína a Ivona Fialkové, trénerka Anna Murínová (bývalá reprezentantka v biatlone), tréner Martin Bajčičák (bývalý reprezentant v behu na lyžiach) a fyzioterapeut Rado Jambor. Za volantom sa bude striedať trénerský tandem.

Pevná deliaca stena oddeľuje priestrannú kabínu od veľkého nákladného priestoru s objemom 9,9 m3. Ideálna konfigurácia pre športový tím, ktorý musí so sebou voziť na preteky hromadu zimného výstroja, až 20 párov bežeckých lyží a kopu ďalšej potrenej výbavy. „Je to super! Konečne nemáme stres, ako sa naskladať do auta a trénerka nemusí vyhadzovať zadné sedadlá, aby sme sa so všetkým pomestili,“ tešila sa Paulína.

Z pretekov na preteky až do konca marca

Úvodné preteky nového ročníka svetového pohára sa konajú v slovinskom stredisku Pokljuka (2. – 9. decembra 2018). Svetový pohár 2018/2019 má celkove 9 kôl: Pokljuka (Slovinsko), Hochfilzen (Rakúsko), Nové Město na Moravě (Česká republika), Oberhof (Nemecko), Ruhpolding (Nemecko), Antholz-Anterselva (Taliansko), vo februári sa svetová biatlonová elita presunie na severoamerický kontinent, kde budú preteky SP v Canmore (Kanada), resp. v Salt Lake City (USA) a seriál uzavrie koncom marca Holmenkollen (Nórsko). Medzitým sú ešte majstrovstvá sveta vo Švédsku.

Na všetky podujatia Svetového pohára, ktoré sa konajú v Európe, plánujú sestry Fialkové cestovať novým vanom MAN TGE 4×4. Z kalendára podujatí vidno, že ich čakajú tisíce kilometrov po cestách a desiatky ostrých kilometrov na lyžiach. Držíme dievčatám palce, aby mali po celý čas skvelú formu a pevnú ruku pri streľbách!