FALCK NAKÚPI 2500 VANOV MAN TGE

Dodávkové vozidlá

FALCK NAKÚPI 2500 VANOV MAN TGE

Falck Danmark A/S, renomovaný medzinárodný poskytovateľ zdravotníckych záchranných a asistenčných služieb, podpísal s MAN Truck & Bus rámcovú dohodu o dodaní záchranných a sanitných vozidiel pre svoje pobočky v piatich európskych krajinách počas šiestich rokov. Kontrakt môže obsiahnuť až 2500 vozidiel MAN TGE, vďaka čomu by sa MAN stal preferovaným dodávateľom pre Falck.

Dánska spoločnosť Falck Group so sídlom v Kodani je medzinárodný poskytovateľ záchranných služieb, ktorý zamestnáva vyše 30 000 ľudí v 35 krajinách. Falck pôsobí vo viacerých oblastiach ochrany zdravia a života: rýchla lekárska pomoc, boj proti požiarom, transporty chorých i pacientov pod intenzívnou starostlivosťou, prevádzkovanie ambulancií aj mobilné služby. Falck podpísal so spoločnosťou MAN Truck & Bus rozsiahlu rámcovú zmluvu, ktorá zahŕňa vozidlá rýchlej pomoci i sanitky upravené na prepravu pacientov.

Rámcová dohoda hovorí o dodaní až 2500 vozidiel MAN TGE do konca roku 2026. Moderné a spoľahlivé vany si môžu objednať národné organizácie Falck sídliace v Dánsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve, Španielsku a vo Švédsku. Spoločnosť MAN dodá základné vozidlá, špeciálnu výbavu a prestavby zabezpečia renomovaní výrobcovia nadstavieb podľa špecifikácií Falck. Prvé zákazky z rámcovej dohody už boli zadané.

Thomas Herzog, šéf oddelenia pre medzinárodných klientov zo segmentu vanov v MAN Truck & Bus, komentoval významný komerčný úspech takto: „Vďaka našej vysokej kompetentnosti v oblasti integrovaní nadstavieb, ktorú spoločnosť MAN už po celé desaťročia využíva v oblasti truckov, vieme zaručiť bezproblémové vyhotovenie a maximálnu kvalitu celého vozidla. Iba v spolupráci s výrobcami nadstavieb môžeme garantovať úspech našich zákazníkov a zjednodušiť ich každodennú prácu. To je v MAN náš hlavný cieľ.“

Pre MAN Truck & Bus je to najväčší jednorazový kontrakt v histórii jeho pôsobenia v sektore vanov. Falck a MAN sa už dobre poznajú, veď modelový rad MAN TGE vstúpil do segmentu vanov s celkovou hmotnosťou od 3,0 do 5,5 ton v roku 2016.

Ak sa pozrieme do nedávnej minulosti, tak roku 2019 si dánska organizácia Falck objednala 132 ľahkých truckov MAN TGL. Tento kontrakt, ktorý zabezpečoval importér MAN Lastbiler Danmark, obsahoval aj 19 vanov TGE. Vozidlám MAN TGE dôveruje i Falck Ambulance UK v Spojenom kráľovstve – počas uplynulých dvoch rokov nakúpil celkove 92 týchto vanov, ktoré využíva v rámci služieb orientovaných na transporty pacientov.