EXKLUZÍVNY TGE INDIVIDUAL LION S

Dodávkové vozidlá

EXKLUZÍVNY TGE INDIVIDUAL LION S

Novú špičkovú verziu výbavy pre MAN TGE, ktorá zaujme výnimočným športovým dizajnom, si možno okamžite objednať po celej Európe. Exkluzívny TGE Individual Lion S vyvinuli v novom výrobnom závode MAN Individual v poľskom meste Sady.

Vo filmoch alebo v televízii hrajú vany zvyčajne menšie úlohy – najčastejšie vtedy, keď z nákladného priestoru dodávky tajní agenti sledujú zloducha. To sa trocha zmenilo v americkom televíznom seriáli A-Team z 80. rokov minulého storočia. V tejto akčnej sérii totiž vyzývavá čierna dodávka dostala rolu piateho člena tímu. Nuž a teraz môže takúto špeciálnu úlohu zastávať aj najnovší člen rodiny vanov značky MAN: TGE Individual Lion S svojím vzhľadom vzbudzuje emócie a vytvára vzťah k vozidlu. Je pastva pre oči aj postoj. Ako to robí? Pri zušľachťovaní svojho vlastného modelu sa MAN spolieha na diskrétne športové štylistické prvky.

V prednej časti vozidla už z diaľky vzbudí pozornosť dynamická nerezová lišta nad ŠPZ. Efektný vzhľad podporujú červené ozdobné linky pod maskou chladiča, na bokoch vozidla a vonkajších spätných zrkadlách. Na červeno sú lakované aj brzdové strmene, čo harmonicky kontrastuje s čiernymi hliníkovými ráfikmi, ktoré sú tiež súčasťou výbavy Individual Lion S. Pri pohľade zozadu si nemožno nevšimnúť trojdielny strešný spojler. Zostavu vonkajších štylistických prvkov dopĺňajú kryty zrkadiel v karbónovom vyhotovení s integrovaným levom MAN a exteriérový štylistický balík dopĺňajú bočné, resp. zadné stúpačky. Vo výbave interiéru dominujú sedadlá čalúnené mimoriadne kvalitnou kožou s červeným prešívaním a červenou vyšívanou siluetou leva. Ďalšie červené grafické prvky zdobia volant, vetracie otvory a rohože na podlahe. Vizuálne príťažlivé a praktické je LED osvetlenie priestoru pre nohy a odkladacích priestorov v predných dverách.

Je jasné, že MAN TGE Individual Lion S vyvinuli pre skutočných gurmánov… Majstrovský kus sofistikovaného stylingu. Ide o prvý výsledok práce nového výrobného závodu MAN Individual v poľskom meste Sady (pri Poznani), ktorý bol otvorený vlani. Prevádzka má cca 3300 m2 a približne 10 000 m2 vonkajšej plochy. Na výbave a verziách modelu TGE, ktoré neschádzajú zo sériovej produkcie výrobnej linky v 50 km vzdialenom meste Września, pracuje približne 40 zamestnancov. K špecifickým vyhotoveniam patria prestavby na prepravu pasažierov – v Sadoch produkujú TGE Kombi aj ďalšie špeciálne verzie 9-miestneho transportéra (8+1) podľa individuálnych požiadaviek zákazníkov. Ponuka obsahuje napríklad nájazdové rampy pre vozíčkarov, vzduchové odpruženie, stolčeky či neštandardné osvetlenie. Okrem toho nový závod MAN Individual dodáva prídavné zariadenia a nadstavby ako nakladacie rampy, systémy svetelnej signalizácie alebo trojstranné sklápače. Od budúceho roka pribudnú v palete produktov modifikácie rázvoru a, samozrejme, nový Individual Lion S.

Frederic Jakowatz, vedúci divízie MAN Individual v MAN Truck & Bus, má z nového sídla radosť: „Môžeme skrátiť časy produkcie vďaka blízkosti k výrobnému závodu. Naši zamestnanci majú v priemere 15-ročné skúsenosti v realizovaní špeciálnych požiadaviek zákazníkov MAN v autobusovom sektore. Vo výrobe u nás pracujú dobre vyškolení automechanici, technici, čalúnnici aj klampiari. Keď sme na jar začínali, toto know-how a skúsenosti nám veľmi pomohli.“ V novom závode doposiaľ upravili okolo 150 vozidiel z radu TGE, cieľ na rok 2022 je 1200 modifikovaných vanov.

Mimochodom, názov „Individual Lion S“ je požičaný od väčšieho brata – spoločnosť MAN Truck & Bus totiž vo februári 2021 prezentovala luxusný ťahač TGX Individual Lion S. Ide o exkluzívny špičkový model novej generácie nákladných vozidiel MAN.