ELEKTRICKÝ SPOLUHRÁČ VO FARBÁCH BAYERNU

Dodávkové vozidlá

ELEKTRICKÝ SPOLUHRÁČ VO FARBÁCH BAYERNU

Mnohonásobný nemecký futbalový šampión a víťaz Ligy majstrov UEFA 2020 FC Bayern Mníchov oznámil nový elektrický prírastok vo svojom vozidlovom parku: Bavorskou metropolou bude lokálne bez emisií jazdiť MAN eTGE. Je to prvé elektrické úžitkové vozidlo v „drese“ tohto špičkového klubu.

Göran Nyberg, člen predstavenstva MAN Truck & Bus pre predaj a zákaznícke riešenia, sa veľmi tešil na toto stretnutie. Osobne priniesol MAN eTGE vo farbách FC Bayernu Mníchov novému majiteľovi, ktorý sídli na Säbener Straße v Mníchove. „Sme hrdí, že odovzdávame náš úspešný elektrický model najúspešnejšiemu nemeckému futbalovému klubu. Týmto krokom FC Bayern otvára novú kapitolu svojej mobility a nahradením identického vozidla so spaľovacím motorom prispieva k zlepšeniu kvality ovzdušia v meste,“ povedal Göran Nyberg. Hráči a manažéri Bayernu Mníchov už jazdia najmä s elektrickými autami, ale doposiaľ ešte nemali vo svojej klubovej flotile elektrické úžitkové vozidlo.

Deväťmiestnym modelom MAN eTGE kombi bude najúspešnejší nemecký futbalový klub v dňoch zápasov Bundesligy prepravovať po Mníchove svoj personál alebo výbavu. Okrem toho sa vozidlo so 100-percentným batériovým elektrickým pohonom používa podľa potreby aj na dopravu po meste a rotuje napríklad medzi centrálou klubu, tréningovým strediskom juniorov a Allianz Arénou. Andreas Jung, marketingový riaditeľ FC Bayern Mníchov: „Bayernu je vlastný zodpovedný prístup k životnému prostrediu. Spolu s MAN sa chceme posunúť dopredu pri transformácii mobility integrovaním nových typov pohonu do každodenného života.“

Kombi MAN eTGE je presne ten správny spoluhráč pre potreby FC Bayern – potichu a ekologicky prepraví pasažierov, batožinu či tovar až do bránky… pardon, do cieľa.

Technické parametre MAN eTGE kombi

Pohonná sústava: Synchrónny elektromotor, jednostupňová prevodovka, maximálny výkon 100 kW, najväčší krútiaci moment 290 Nm, lítium-iónová batéria s kapacitou 35,8 kWh. Jazdný dosah 115 km (podľa testovacieho cyklu WLTP), skutočný dojazd v mestskej prevádzke 120 až 140 km. Nabíjací konektor CCS (Combined Charging System – kombinovaný systém nabíjania) umožňuje využívať nabíjanie striedavým prúdom (nabíjacie zariadenie s výkonom až 7,2 kW, doba nabitia 5 hodín 20 minút) alebo jednosmerným prúdom (nabíjacie zariadenie s výkonom až 40 kW, doba nabitia 45 minút). Štandardná výbava: Sedadlo vodiča ComfortPlus, dvojsedadlo predných spolujazdcov, vyhrievané čelné sklo, balík MAN Media Van Navigation, klimatizačný systém Climatronic, tempomat, zadná kamera, svetlá s technológiou LED, asistent núdzového brzdenia, aktívny asistent pre jazdu v pruhu, korigovanie vplyvu bočného vetra, asistent diaľkových svetiel. Bezpečné manévrovanie v malom priestore podporuje predný/zadný asistent parkovania aj monitorovanie prekážok vedľa vozidla, samozrejmosťou je asistent pre rozbiehanie do kopca.