Dvojnásobná istota

Služby

Dvojnásobná istota

MAN rozširuje záruku na originálne náhradné dielce na dva roky.

Rozšírená záruka sa od začiatku roka 2017 vzťahuje na všetky opravy, ktoré sa vykonajú v servisných centrách MAN vrátane všetkých Originálnych dielcov MAN®, Originálnych dielcov MAN ecoline® a produktov z ponuky Originálneho príslušenstva MAN®, ktoré sú namontované v rámci opravy. Dvojročná záruka okrem toho pokrýva akékoľvek servisné práce súvisiace s inštaláciou náhradných dielcov.

Originálne dielce MAN sa vyrábajú a testujú v súlade s prísnymi štandardmi kvality a získajú si vás vysokou mierou spoľahlivosti a hospodárnosti. Nesmieme zabudnúť ani na rýchlu dostupnosť náhradných súčiastok, ktoré sú dôležitým pilierom služieb súvisiacich s náhradných dielcami MAN. V značkových servisných centrách je okamžite k dispozícii priemerne vyše 8000 originálnych súčiastok vrátane tých, čo sú určené pre staršie modely a špeciálne vozidlá. Vďaka tomu možno v prípade poškodenia skrátiť dobu servisu na minimum. Deväťdesiatpäť percent tých špeciálnych náhradných dielcov, ktoré nie sú k dispozícii okamžite, sa do servisných centier doručuje promptne na ďalší deň prostredníctvom Európskeho logistického centra (ELC), ktoré spoločnosť MAN založila.

Originálne dielce MAN ecoline® sú výmenné komponenty, ktoré podľa noriem pre Originálne dielce MAN® repasuje buď samotná spoločnosť MAN alebo pôvodný výrobca (OES) alebo externý poskytovateľ služieb. Rozsiahle repasovanie garantuje, že kvalita náhradných dielcov ecoline je rovnaká ako pri nových originálnych dielcoch. Umožňujú dlhodobú údržbu vášho vozidla pri zachovaní jeho časovej hodnoty, pretože cenovo výhodnejšie opravy a náklady na údržbu znížia celkové náklady na vlastnenie vozidla – Total Cost of Ownership (TCO). Aj Originálne dielce MAN ecoline® sú dostupné v každom servisnom stredisku MAN a tiež sa na ne vzťahuje rovnaká záruka v trvaní 24 mesiacov.

V logistike náhradných dielcov má kľúčovú rolu fabrika MAN v rakúskom Salzgitteri. V máji 2016 prebehla tretia fáza rozšírenia jej logistického centra, čím sa celková plocha skladu zväčšila o 60 000 štvorcových metrov na 172 000 m2. V rámci zmien štruktúry kľúčových kompetencií siete MAN Production Truck (PT) sa z Dachau pri Mníchove do Salzgittera presťahoval tiež kompletný sklad náhradných dielcov. Aby sa zabránilo problémom pri presune, centrálny sklad náhradných dielcov sa z jednej lokality do druhej premiestňoval postupne – v koordinácii s postupom stavebných prác v Salzgitteri. Rozšírenie kapacít znamená, že logistické stredisko bude odteraz jediným centrálnym skladom logistiky náhradných dielcov MAN. To zásadným spôsobom zníži komplexnosť logistického procesu a v budúcnosti umožní ďalšiu optimalizáciu logistiky náhradných dielcov v spoločnosti MAN.