Dvestotisíci truck z fabriky v Steyri

Výroba

Dvestotisíci truck z fabriky v Steyri

Spoločnosť MAN vo svojej fabrike v rakúskom meste Steyr oslávila 9. mája 2017 významný míľnik: od konca roka 2004, keď z linky zišli prvé vozidlá predvýrobnej série modelových radov TGL/TGM a následne v roku 2006 sa naplno spustila sériová produkcia, tu vyrobili už 200 000 vozidiel.

„Sme mimoriadne pyšní, že naši zákazníci už viac než desaťročie dôverujú výnimočne vysokej kvalite našich produktov a špeciálne truckov radu TGL/TGM. Ohromné číslo, ktoré tu dnes oslavujeme, je nielen počinom, ale najmä motiváciou pre ďalšiu prácu,“ povedal pri tejto príležitosti Ing. Thomas Müller, manažér produkcie v steyrskom výrobnom závode MAN Truck & Bus Austria.

Jubilejný truck z radu TGL/TGM pribudol do flotily tradičného rakúskeho pivovaru Steigl. Symbolické kľúče od vozidla odovzdal Dr. Mario Partl, riaditeľ predaja truckov a interných servisných služieb v obchodnej divízii MAN v Rakúsku, generálnemu riaditeľovi pivovaru Thomasovi Gerblovi, MBA a zdôraznil hodnotu dlhodobého partnerstva medzi spoločnosťami MAN a Stiegl.

Thomas Gerbl prízvukoval, že výnimočne vysoká kvalita a spoľahlivosť produktov značky MAN je významným kritériom a kľúčovým prvkom partnerstva. „Naše dve spoločnosti spája predovšetkým prepojenie vytvárané rešpektom k tradícii a trvalo udržateľnému rozvoju do budúcnosti.“ Pán Gerbl tiež vyjadril svoju úprimnú vďaku zhromaždenému tímu pracovníkov a privítal ich na slávnosti nápojmi z pivovaru Stiegl – samozrejme bez alkoholu!

Mimochodom, Stiegl ako partner konzorcia CNL (zoskupenie pre trvalo udržateľnú logistiku) na jeseň prevezme na skúšky v reálnej prevádzke deväť vozidiel TGM s elektrickým pohonom, ktoré MAN vyrobí vo svojej fabrike v Steyri.

Výroba ľahkých a stredne ťažkých truckov je naďalej v centre aktivít závodu MAN Steyr, hoci od polovice roka 2015 preberá aj ďalšie úlohy v oblasti konštrukcie špeciálnych vozidiel, lakovania plastových dielov a elektrickej mobility.