DPD POLSKA SI VYBRALA MAN TGE

Dodávkové vozidlá

DPD POLSKA SI VYBRALA MAN TGE

Spoločnosť MAN Truck & Bus Polska a DPD Polska podpísali v júli objednávku na 140 dodávkových vozidiel MAN TGE 3.140. Expedícia prvých vanov sa začala minulý mesiac, posledná várka dorazí k zákazníkovi koncom tohto roka.

„Sme hrdí, že to bola naša značka, ktorú si vybrala DPD Polska,“ hovorí na margo kontraktu Grzegorz Rogalewicz, šéf predaja v MAN Truck & Bus Polska. „Je to takpovediac dvojitý debut, pretože ide o prvú takúto veľkú objednávku MAN podpísanú na vozidlá radu TGE v Poľsku a pre spoločnosť DPD to zasa znamená významný nákup najmodernejších vozidiel prispôsobených jej potrebám.“

„Rozhodli sme sa pre ponuku od MAN najmä preto, že nás presvedčila jej flexibilnosť a možnosť konfigurovať vozidlá presne podľa našich požiadaviek,“ zdôrazňuje Maciej Głowacki, prevádzkový riaditeľ DPD Polska.

V prvom rade to bola vysoká úroveň bezpečnostných prvkov, ktorá stimulovala DPD Polska, aby si vybrala van od MAN, napríklad asistent núdzového brzdenia dodávaný do vozidiel radu TGE v štandardnej výbave a tiež špičkový komfort pri práci. Biele dodávkové vozidlá s logom DPD majú rozšírenú paletu výbavy: klimatizáciu, systém Start & Stop, nastavovanie volantu vo zvislej aj v pozdĺžnej osi a odpružené sedadlo vodiča s masážnou funkciou. Ďalším významným faktorom je nízka nakladacia hrana – umožňuje rýchlejšie a pohodlnejšie vyberanie zásielok z vozidla. Výhodou sú tiež mimoriadne široké bočné posuvné dvere, vďaka čomu sa dajú bez problémov nakladať a vykladať aj veľké predmety; na podlahu sa zmestí až 6 europaliet. Priečka oddeľujúca nákladný priestor od kabíny má všetky patričné certifikáty a je extrémne pevná.

Kľúčovým faktorom pri každodennom intenzívnom používaní úžitkového vozidla – popri náležitej funkčnosti – je údržba. Preto celková ponuka zahŕňala aj záruku mobility, ktorú MAN poskytuje ako jediná značka na trhu. To pre zákazníka znamená, že aj keby vozidlo bolo dlho nepojazdné, k dispozícii bude mať náhradný van tej istej triedy a s rovnakým typom karosérie.