DESAŤTISÍCI PREDANÝ MAN TGE

Dodávkové vozidlá

DESAŤTISÍCI PREDANÝ MAN TGE

Počas predposledného dňa medzinárodného veľtrhu úžitkových vozidiel IAA 2018 oficiálne odovzdali 10 000. van z modelového radu MAN TGE, ktorý vyrába fabrika v meste Września. Vozidlo si prevzala spoločnosť Splendid Drinks Deutschland.

Luxemburská firma špecializovaná na logistiku nápojov, ktorá má nemeckú pobočku v Berlíne, si počas hannoverského veľtrhu IAA zakúpila 10 vanov TGE 3.180. Zhodou okolností je medzi nimi 10 000. vozidlo z nového radu ľahkých úžitkových vozidiel značky MAN, ktoré zišlo z linky v poľskom meste Września.

Tobias Schuck pri preberaní symbolického kľúča na stánku spoločnosti MAN Truck & Bus zdôraznil, že pre skupinu Splendid Drinks bola pri výbere vanu TGE rozhodujúca dostupnosť a flexibilita služieb MAN po celom Nemecku. Čierne dodávkové vozidlá vo verzii 4×2 so 130-kilowattovým motorom (177 k), s pohonom predných kolies a automatickou prevodovkou sú na prepravu nápojov ideálne, a to vďaka veľkému užitočnému zaťaženiu a nízkej nakladacej hrane. Zákazníka tiež veľmi zaujal dômyselný koncept upevňovania nákladu. Všetky vozidlá majú vo výbave digitálne rozhranie RIO Box a dohodnuté servisné zmluvy ComfortSuper.

Skupina Splendid Drinks podniká v Nemecku ako veľkoobchod, logistický špecialista a systémový partner v sektore nápojov. Od reštaurácií po maloobchodné predajne, od novinových stánkov po benzínové pumpy, od cateringu po podnikové jedálne – koncových zákazníkov budú v budúcnosti zásobovať tovarom vany MAN TGE. Nová flotila bude obsluhovať zákazníkov na severe Nemecka.