Desať ocenení zo súťaže ETM Awards 2020

Úžitkové vozidlá

Desať ocenení zo súťaže ETM Awards 2020

Neuveriteľný úspech: na tohtoročnom udeľovaní ocenení ETM Awards spoločnosť MAN Truck & Bus zvíťazila v desiatich kategóriách a bola tak najúspešnejšia medzi všetkými výrobcami. Čitateľov, zákazníkov aj vodičov presvedčila celá rodina produktov MAN – od vanov a truckov až po autobusy.

V spolupráci so spoločnosťou DEKRA sa aj tento rok odborné časopisy trans aktuell, lastauto omnibus, FERNFAHRER a webstránka eurotransport.de pustili do hľadania najlepších produktov v priemysle úžitkových vozidiel. Na ich výzvu reagovalo celkovo 8125 čitateľov, ktorí mali na výber viac než 250 vozidiel v 16 kategóriách – od dodávok cez ťažké trucky až po medzimestské autobusy. A všetky bojovali o ocenenie „najlepší truck“, „najlepší van“ a „najlepší autobus“ v súťaži ETM Awards (skratka ETM je odvodená z EuroTransportMedia).

„Sme hrdí, že spoločnosti MAN Truck & Bus sa podarilo získať až desať týchto prestížnych ocenení. Je to neuveriteľný úspech!“ hovorí Göran Nyberg, člen predstavenstva MAN Truck & Bus zodpovedný za predaj a marketing a dodáva: „Fakt, že ľudí si získala celá rodina našich produktov, je dôkazom, ako pozitívne sú naše značky vnímané a akí spokojní s našimi truckmi, autobusmi i vanmi sú naši zákazníci a vodiči. Takýto úspech by však nikdy nebol možný bez nášho tímu, ktorý neúnavne a s veľkou motiváciou pracoval, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok.“

Značka MAN víťazom vo všetkých troch elektrických kategóriách

Ocenenia sa odovzdávali aj v troch doplnkových kategóriách pre elektrické vany, autobusy a nákladné vozidlá. MAN Truck & Bus zvíťazil v každej z nich: najvyššie ocenenia získali modely MAN eTGE, MAN Lion’s City 12 E a MAN eTGM. „Trofej si odnieslo prakticky celé elektrické portfólio značky MAN. To dokazuje, že naše moderné vozidlá s elektrickým pohonom zanechávajú vynikajúci dojem,“ vraví Göran Nyberg.

Pôsobivý nástup novej generácie truckov

Na najvyššie priečky medzi nákladnými vozidlami sa však dostal nielen MAN eTGM. V kategórii vozidiel pre diaľkovú dopravu zvíťazil truck MAN TGX, MAN TGS bol zasa najlepší medzi sklápačmi do 32 ton a zároveň sa umiestnil na vrchole rebríčka v kategórii vozidiel pre ťažkú distribúciu nad 18 ton. Všetky víťazné vozidlá sú pritom súčasťou nastupujúcej generácie truckov, ktorú MAN oficiálne predstavil vo februári tohto roku. Pri nových modeloch výrobca dôsledne reagoval na meniace sa požiadavky dopravného priemyslu a definuje nové štandardy – okrem iného v oblasti asistenčných systémov, pracoviska vodiča, digitálnej prepojenosti a trvalej udržateľnosti. „Ak naše nové trucky takto zapôsobili na hlasujúcich čitateľov, to len podčiarkuje fakt, že sme sa pri vývoji novej generácie pustili správnym smerom. To nás napĺňa pocitom spokojnosti. Naším cieľom totiž vždy bolo a vždy bude jednoduchšie, hospodárnejšie a úspešnejšie podnikanie našich zákazníkov,“ zdôrazňuje Göran Nyberg.

Autobusy MAN majú veľký náskok

Autobusy MAN tiež dostali výborné hodnotenia. Kĺbový Lion’s City G so systémom MAN EfficientHybrid zvíťazil v kategórii mestských autobusov, Lion’s Intercity dominoval medzi medzimestskými modelmi a MAN Lion’s Coach, ktorý je úradujúcim držiteľom titulu „Coach of the Year 2020“, vyhral kategóriu autokarov. Prvú cenu medzi službami získal servis pre nákladné súpravy MAN Service Complete. „Touto cenou čitatelia vzdali poctu vysokej úrovni našich služieb a nášmu prístupu, pri ktorom je zákazník v centre pozornosti,“ vysvetľuje Christoph Huber, generálny riaditeľ spoločnosti MAN Truck & Bus Deutschland. „Sme nesmierne radi, že naše vozidlá a služby dostali také vysoké hodnotenia, obzvlášť na našom domácom trhu v Nemecku. O to významnejšie je, že víťazov si zvolili ľudia, ktorí tieto vozidlá a služby využívajú denne.“ Okrem toho ocenenie čitateľov získalo ešte aj portfólio finančných služieb MAN Financial Services, ktorému udelili prestížnu trofej po druhý raz, keď s odstupom vyhralo kategóriu lízingu a financovania truckov.