ĎALŠIA CENA ZA DIZAJN MODELU LION’S CITY

Autobusy

ĎALŠIA CENA ZA DIZAJN MODELU LION’S CITY

Nový mestský autobus Lion’s City zapôsobil na jury Red Dot Award a získal ďalšie medzinárodné ocenenie za vynikajúci dizajn.

Úspešný príbeh modelu MAN Lion’s City pokračuje. Po prestížnej iF Design Award 2019, ktorú získal v polovici marca, zapôsobil kompletne prepracovaný mestský autobus aj na medzinárodnú jury Red Dot Award: Product Design 2019, ktorá mu udelila punc najvyššej kvality v kategórií „Vozidlá“.

Vlani v marci počas vnútropodnikovej výstavy MAN BusDays absolvoval Lion’s City svoju svetovú premiéru a o niekoľko mesiacov sa predstavil návštevníkom hannoverského veľtrhu úžitkových vozidiel IAA 2018. Odvtedy nový mestský autobus značky MAN imponuje odborníkom – napríklad svojím atraktívnym a sofistikovaným vzhľadom. Pri pohľade spredu pozornosť ihneď upútajú charakteristické denné LED svetlá, klasický čierny predný panel s chrómovanou lištou so siluetou leva a typické zvažujúce sa čelné sklo. Tieto prvky dodávajú autobusu nielen dynamiku, ale vďaka segmentovanej konštrukcii svojím dielom prispievajú aj k nižším celkovým nákladom na životný cyklus. Štýlová je tiež zadná časť autobusu MAN Lion’s City s čiernou povrchovou úpravou vybavená inovatívnymi LED koncovými svetlami. „Sme mimoriadne hrdí, že sme získali Red Dot Design Award a je to úžasné uznanie celému tímu za dlhoročnú oddanosť. Tvorivý tím prepojil viacero oddelení, aby dosiahol výnimočný výsledok – a podarilo sa mu to,“ povedal Rudi Kuchta, šéf pre produkt a predaj v autobusovej divízii MAN Truck & Bus.

Red Dot Award je jedno z najprestížnejších medzinárodných ocenení za vynikajúcu kvalitu dizajnu. Slávnostné odovzdávanie cien tento rok organizátori naplánovali na leto a odohrá sa v nemeckom Essene.