Caravan Salon 2022: MAN TGE ako prémiový obytný automobil „Affinity M“

Caravan Salon 2022: MAN TGE ako prémiový obytný automobil „Affinity M“

Firma Affinity – poľská pobočka švédskeho výrobcu karavanov a obytných automobilov KABE AB – na veľtrhu Caravan Salon po prvý raz predstavila svoju novinku „Affinity M“ postavenú na báze modelu MAN TGE.

●  Prvá spolupráca medzi MAN a Affinity: Premiéra „Affinity M“ na veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe

●  MAN TGE ponúka optimálny komfort pre luxusné dovolenky s karavanom

●  Úpravy karosérie a patentované riešenia v interiéri podčiarkujú výnimočnosť modelu Affinity M

„S firmou Affinity máme na svojej strane sľubného partnera v segmente obytných automobilov, ktorý znamená inovatívne prémiové riešenia,“ hovorí Daniel Holbein, vedúci predaja dodávok v MAN Truck & Bus. „Sme radi, že môžeme poskytnúť MAN TGE ako to správne základné vozidlo pre exkluzívne úpravy v rámci nového Affinity M.“

Poľská spoločnosť Affinity, ktorá bola založená v roku 2019 ako filiálka švédskeho výrobcu karavanov a obytných automobilov KABE AB, má približne 70 zamestnancov a na trhu debutovala so svojím prvým modelom začiatkom roku 2020. Hneď od štartu sa v Affinity rozhodli ísť vlastnou cestou výnimočných riešení z hľadiska funkčnosti, dizajnu a spracovania. Napríklad vo všetkých troch doterajších modeloch sa o pocit veľkorysého priestoru postaralo šikovné rozmiestnenie kúpeľne a lôžka.

V prípade tretieho obytného automobilu „Affinity M“, ktorý mal premiéru na veľtrhu Caravan Salon 2022 v Düsseldorfe (26. 8. – 4. 9. 2022), sa Poliaci prvýkrát spoliehajú na partnerstvo s MAN Truck & Bus, aby podčiarkli prémiový charakter ich karavanov aj cez výber značky. Takže jazda s vozidlom, ktoré má vonkajšie rozmery 6120/ 2190/2500 mm (d/š/v), sa komfortom podobá osobnému autu. A to je v súlade so štýlom vanov TGE. Vybavený 2,0-litrovým vznetovým motorom a 8-stupňovou automatickou prevodovkou má „Affinity M“ k dispozícii výkon 177 k.

„Okrem vysokej kvality modelu TGE, ktorá dokonale zapadá do nášho rozširovania ponuky, sme si vybrali MAN Truck & Bus ako nového partnera, pretože zákazníkom poskytuje výborný servis,“ hovorí Jacek Jaskot, generálny riaditeľ Affinity, ktorý je súčasne architektom zodpovedným za interiér vozidiel. „Máme radosť z príjemnej a úspešnej spolupráce s mníchovskou spoločnosťou.“

Špecialisti z Affinity navrhli na karosérii svojho prvého karavanu na báze vanu MAN TGE množstvo úprav a vytvorili pôsobivý i praktický interiér. Predĺžené bočné steny – jedinečné riešenie tohto druhu na trhu – umožnili včleniť do zadnej časti obývacieho priestoru usporiadanie s francúzskou posteľou a kompaktnou kúpeľňou, v ktorej je sprcha, toaleta a výsuvné umývadlo. Konštruktéri integrovali do interiéru aj kuchynský kútik, skladací stôl, rozkladacie tretie lôžko i množstvo skriniek a dômyselných odkladacích priestorov. Obytný automobil „Affinity M“ dostal novú svetlú farebnú schému s povrchovými materiálmi pastelových tónov, čo spolu s decentným osvetlením vytvára útulnú atmosféru.