25 rokov MAN na Slovensku: Odovzdaný bol prvý ťahač z jubilejnej edície!

25 rokov MAN na Slovensku: Odovzdaný bol prvý ťahač z jubilejnej edície!

Na jeseň tohto roku MAN Truck & Bus Slovakia slávi 25. narodeniny. Pri tejto príležitosti spoločnosť pre svojich zákazníkov pripravila jubilejnú edíciu vozidiel TGX. Prvý ťahač z limitovanej série si prevzala firma DANRAS.

●  Jubilejná séria truckov sa stretla u slovenských zákazníkov s veľkým záujmom

●  Prvý ťahač TGX z limitovanej 25-kusovej edície bol odovzdaný 5. augusta

●  Mimoriadne hospodárna prevádzka v kombinácii s luxusnou výbavou  

Pri príležitosti 25. výročia oficiálneho zastúpenia značky MAN na slovenskom trhu spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia pripravila jubilejnú edíciu vozidiel. Ide o limitovanú sériu 25 ťahačov TGX so špecifickými štylistickými prvkami, špeciálnym lakom a atraktívnou konfiguráciou. K dispozícii sú dve vyhotovenia: TGX 18.510 4×2 BL SA Vario s výškou točne zhruba 1130 mm (palivové nádrže 2x 580 litrov) alebo TGX 18.510 4×2 LL SA Ultra s výškou točne zhruba 990 mm (palivové nádrže 2x 480 litrov), na výber sú aj dve úrovne výbavy.

Viac než polovica vozidiel z limitovanej série je už predaná a úplne prvé z nich bolo 5. augusta odovzdané reprezentantom firmy DANRAS. Symbolický kľúč si prevzali konatelia Rastislav Kováčik a Daniel Urban, ktorý na adresu špičkovej posily vo vozidlovom parku povedal: „Vieme, že sme kúpili perfektné vozidlo so super spotrebou. Som presvedčený, že MAN spravil obrovský krok vpred v podobe novej kabíny, kde je množstvo prvkov zacielených na pohodlie pri práci aj oddychu. Zdokonalené nastavovanie volantu, skvele pracujúca prevodovka, systém ovládania médií SmartSelect alebo stolík pred spolujazdcom… Toto je druhý ťahač značky MAN najnovšej generácie v našom vozidlovom parku. S tým prvým jazdíme hlavne vo vnútroštátnej doprave, pričom neustále využívame maximálne užitočné zaťaženie, čiže vôbec nechodí prázdny a máme priemernú spotrebu 24 litrov! A aby som nezabudol – porovnanie cena/výkon tiež vychádza špičkovo.“

Technická špecifikácia limitovanej edície vozidiel TGX

Efektívny a úsporný motor MAN D2676 LFAF s výkonom 375 kW/510 k, krútiaci moment 2600 Nm, vysokovýkonná motorová brzda MAN VEBec. Automatizovaná prevodovka MAN TipMatic s viacerými programami jazdy, dynamické prispôsobenie krútiaceho momentu, energeticky efektívny retardér Eco. Adaptívny tempomat ACC s funkciou Stop & Go, GPS tempomat MAN EfficientCruise, asistent pre zmeny jazdného pruhu LCS a asistent odbočovania. Kabína GX (široká, dlhá, extra vysoká), kompletné LED vonkajšie osvetlenie vozidla, MAN EasyControl so 4 funkciami. Kožený multifunkčný volant, komfortné sedadlo vodiča odpružené vzduchom s driekovou opierkou, lakťovými opierkami a vyhrievaním. Digitálny prístrojový panel Profesional s 12,3-palcovým displejom, ovládanie multimediálnych systémov inovatívnym MAN SmartSelect. Mediálny systém MAN Navigation Advanced (7-palcový displej), resp. MAN Navigation Profesional (12,3-palcový displej), nezávislá klimatizácia integrovaná vo vozidle, balík komfortných interiérových svetiel a odkladacích priečinkov, elektricky ovládaná roleta pre predné okno. Okrem toho vybavenie obsahuje aj deflektory na oknách, vysielačku, 22-palcový televízor s DVD, USB a HDMI, mini automat na kávu, projektor svetla premietajúci na zem logo leva MAN po otvorení dverí vodiča a iné maličkosti pre potešenie posádky.

Niečo navyše: K ťahačom z limitovanej série patrí aj servisný a digitálny balík  za zvýhodnenú cenu, ktorý obsahuje nasledujúce produkty: Fabrická záruka MAN na vozidlo do 390 000 km ● Predplatený telematický balík MAN RIO s funkciami sledovania vozidla, ukladania trás a analýzou štýlu jazdy vodiča ● Predplatená služba MAN ConnectedCoDriver – koučovanie vodiča na diaľku profesionálnym školiteľom počas dohodnutej doby 3 týždne ● Servisná zmluva MAN ComfortService vrátane garancie mobility.

Pre zákazníkov, ktorí si objednajú ťahač z jubilejnej edície, je pripravená exkluzívna návšteva výrobného závodu MAN spojená s účasťou na Oktoberfeste 2022 v Mníchove.

Ešte niečo navyše: Pri príležitosti 25. narodenín máme nachystané zvýhodnené ceny na vybrané originálne náhradné dielce MAN. Zvýhodnený zmluvný balíček nájdete aj v ponuke MAN TopUsed. Okrem toho pre našich skalných fanúšikov je k dispozícii štýlová limitovaná edícia oblečenia MAN, ktorú môžete vyhrať na našich sociálnych stránkach. Sledujte nás a oslavujte spolu s nami.

Sme tu pre vás. Už 25 rokov. A aj naďalej chceme byť s vami v čo najužšom kontakte, aby sme poznali a plnili vaše potreby, požiadavky i sny. Vážime si vašu priazeň a tešíme sa na spoluprácu v ďalších rokoch.